• Головна
  • Грецькі активісти виступили із заявою з приводу колаборантів в Маріуполі та гастролей "Сартанських самоцвітів"
11:11, 9 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Грецькі активісти виступили із заявою з приводу колаборантів в Маріуполі та гастролей "Сартанських самоцвітів"

Сартана, 25 лютого 2022 року

Сартана, 25 лютого 2022 року

Грецькі активісти Надазов'я  виступили із публічною заявою після інформації про гастролі фольклорного ансамблю "Сартанські самоцвіти" територією Російської федерації.

Цей колектив почав гастролювати територією країни-агресорки одразу після окупації Маріуполя і селищ Маріупольського району, тобто влітку 2022 року. Заява грецького активу була зроблена ще в травні цього року. Раніше ми її не публікували. Оскільки сайт 0629 розповів про останні гастролі "Сартанський самоцвітів" у Кремлі на минулому тижні, ми вважаємо, що маємо розмістити і реакцію грецького співтовариства в Україні на дії окремих українських греків, які залишились в окупації.

Публікуємо текст звернення без скорочень. Він розміщений на сайті Федерації грецьких товариств України, а також на сайті Державної служби України з етнополітики.

"Інформацію про виступ фольклорного ансамблю «Сартанські самоцвіти» на московських сценах, поширену агітпропом країни-агресора, спрямовано на те, щоб переконати світ у щасливому сьогоденні греків України на анексованих ворогом територіях.

Проте для подібних висновків немає жодних підстав.

Територію компактного проживання значною мірою окуповано ворогом, зруйновано Маріуполь, загинули люди, що були носіями румейської та урумської мов, знищено музеї, архіви, заклади освіти й культури, єдиний представник меншини – Федерація грецьких товариств України працює в екзилі, багато надазовських греків в статусі біженців розпорошено по світах.

Ми не можемо послатися на офіційну інформацію про масштаби руйнувань, кількість загиблих, знищення шкіл і культурних центрів, але все опубліковане в соціальних мережах і засобах масової інформації свідчить про знищення Маріуполя і навколишніх грецьких сіл, загибель українських громадян і моральний терор – трагедію надазовських греків – громадян України.

За таких умов будь-які події, що не є наслідком свідомого вибору або волевиявлення, мають розглядатися як порушення прав людини, результат морального тиску і примусу агресора. Вину людей, що свідомо стали колаборантами, має визначити суд, який безумовно відбудеться після перемоги й визволення окупованих територій України. До того наш обов’язок підтримувати українських громадян на окупованих територіях, підтримувати в них віру у Перемогу і переконувати їх у нашому співчутті й розумінні складности ситуації, в якій вони опинилися внаслідок ворожої агресії.

Вважаємо необхідним підкреслити, що Федерація грецьких товариств України є однією з найбільших і найавторитетніших громадських організацій національних меншин України і єдиним законним представником грецької меншини країни. За роки війни вона послідовно дотримувалася державницької позиції, надавала, за підтримки міжнародних організацій, суттєву допомогу не лише всім жителям територій, що постраждали від війни, а й Збройним силам України.

Жодні новостворені окупантами та їхніми посібниками організації, що нібито представляють греків, не є легітимними і ніколи не будуть визнані міжнародним грецьким співтовариством.

Ми, активісти грецького руху, висловлюємо консолідовану позицію греків України і засвідчуємо її своїми підписами".

І далі - близько 100 підписів грецьких активістів.

Читайте про це більше тут: «Сартанські самоцвіти». Подвійна зрада грецьких артистів, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Наявність роботи
19,7%
Наявність доступного житла
11,5%
Щоб нове місто було схоже на Маріуполь
7,9%
Там, де є близькі, рідні
18,9%
Розвинута інфраструктура, соціальний комфорт
8,5%
Наявність ППО, віддаленість від лінії фронту
10,8%
Не обираю - куди доля занесе
22,7%
#Маріуполь #Сартана #Сартанські самоцвіти
live comments feed...