• Головна
  • На Донеччині перейменували пам'ятник Артему
11:21, 29 вересня 2023 р.
Надійне джерело

На Донеччині перейменували пам'ятник Артему

У Донецькій області змінили назву «Пам'ятника радянському партійному і державному діячеві Артему (Ф. А. Сергеєву)», який розташований у Святогірську.

Відповідне рішення було прийняте 27 вересня на засіданні експертної комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України, повідомляє пресслужба Донецької ОВА.

"Після розгляду документації комісією ухвалено одностайне рішення щодо внесення змін до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та перейменування пам’ятки національного значення монументального мистецтва та науки і техніки на «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе»", - йдеться у повідомленні.

Члени комісії відмітили, що такий підхід є гарним прикладом виконання принципів Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Справка

Іван Кавалерідзе (1887—1978) відомий не лише як скульптор, а й як художник кіно, драматург та кінорежисер, залишив Україні багату культурну спадщину. Це пам'ятник Тарасу Шевченку у Рівному, Григорію Сковороді — у Лохвиці на Полтавщині та Ярославу Мудрому — у Києві.

Пам'ятник Артему, встановлений у 1927 році, вважається взірцем монументального мистецтва (з елементами кубізму) національного значення і є єдиним у Європі зразком цього стилю такого великого розміру: висота 22 метри плюс п'ятиметровий постамент. На пам'ятнику немає жодної радянської чи комуністичної символіки. Сам автор писав, що в цій фігурі він відобразив бунтаря-велетня, символ тієї бунтівної та суперечливої епохи, в яку він жив. Остання капітальна реставрація пам'ятника проводилася 1983 року.

Перед пам'ятником встановлений щит з інформацією про історію персонажа, якому він присвячений, а також відомості про пам'ятник та скульптора.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #пам1ятник Артему #перейменування
live comments feed...