• Головна
  • "Ренесанс" окупованого міста. У Гданську відбувся благодійний концерт маріупольського камерного оркестру, - ФОТО, ВІДЕО
16:18, 28 вересня 2023 р.

"Ренесанс" окупованого міста. У Гданську відбувся благодійний концерт маріупольського камерного оркестру, - ФОТО, ВІДЕО

27 вересня в Гданську у Польській Балтійській філармонії імені Фридерика Шопена відбувся благодійний концерт камерного оркестру «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії на чолі з диригентом, заслуженим діячем мистецтв України Василем Крячком.

Організатором концерту виступило консульство України в Гданську.

Консул України в Гданську Олександр Плодистий зазначив, що концерт є унікальним, адже він є актом підтримки та солідарності з фестивалем Mariupol Classic у Маріуполі та жителями міста, які потерпіли внаслідок російської агресії. 

Директорка Департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради Діана Трима наголосила, що Росія знищує не тільки людей, а й культуру, мистецтво та музику. Вона подякувала Польщі за можливість говорити про українську культуру мовою мистецтва, та зазначила,  що дуже важливо, щоб Маріуполь попри все продовжував "звучати".

Перед початком концерту глядачам показали артпроект "Broken Melody", який  складається з трьох аудіовізуальних артобʼєктів: відеоролик, партитура та скрипка, що покликані стати символами руху за визволення музикантів з полону. Відео виконання мелодії без частини оркестру вже презентували в штаб-квартирах ООН та Парламентської асамблеї Ради Європи.

Таким чином, організатори концерту нагадали, що у травні 2022 року під час окупації Маріуполя росіяни взяли в полон 27 українських музикантів трьох військових оркестрів: Національної Гвардії України, Оркестру 36-ї бригади морської піхоти та оркестру Збройних сил України. Наразі їх місце перебування та статус невідомі.

На концерті "Ренесанса" протягом двох годин глядачі слухали твори Фелікса Мендельсона-Бартольді, Золтана Алмаші, Мирослава Скорика, Володимира Стеценка, Анни Гаврилець, Генрика Венявського, Кшиштофа Шимановського, Войчєха Кілара, Міхала Огінського, Євгена Петриченка, Богдани Фроляк та Юрія Шевченка. У програмі концерту також були пісні гурту «Океан Ельзи» у класичній обробці та одвічна "Мелодія" Мирослава Скорика. 

Ведучій концерту зазначив, що останнім часом на знак підтримки українського народу "Мелодія" лунає на всіх концертах, які проходять у Балтійській філармонії.

До концерту також долучилися скрипаль, заслужений артист України Назарій Пилатюк і віолончеліст, громадський діяч і один з найвідоміших музичних продюсерів України Олександр Пірієв. Музиканти вразили глядача своєю віртуозністю та майстерністю.

Глядачі у залі не стримували своїх емоцій.

"Браво, Василю Крячко, браво, музикантам. Для мене - ви - серце Маріуполя, яке продовжує битися завдяки вашій музиці", - поділилася враженням від концерту маріупольчанка Ольга ("Напишіть в своїй статті будь ласка, що я Оля із "Тисячки" - попросила вона).

"Почувши композицію Libertango П'яццоли я на мить уявив "Азовсталь" та захисників Маріуполя, які чинили шалений опір ворогу. Ця шалена музика для мене схожа на трагічні ураганні вихори, які тоді вирували у місті", - зазначив Олександр, який, як з'ясувалося, є пошановувачем Василя Крячка і оркестру "Ренесанс" і намагався не пропускати їхні концерти у Маріуполі.

"Для мене це справжнє свято, наче я знову повернулася у рідний Маріуполь. Я вірю, що скоро ми зможемо повернутись і відвідати концерт у звільненому місті", - наголосила Олена.

Зібрані на благодійному концерті кошти планують спрямувати на підтримку мешканців постраждалого Маріуполя. 

У фойє Балтійської філармонії також була представлена частина фотовиставки із Маріупольського краєзнавчого музею «Вписані в історію. Знищені війною». Дивлячись на фото зруйнованого міста маріупольці не стримували сліз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Гданськ #Ренесанс #Крячко
live comments feed...