• Головна
  • Після повномасштабного вторгнення в порту окупованого Маріуполя залишаються заблокованими 5 іноземних суден
12:16, 27 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Після повномасштабного вторгнення в порту окупованого Маріуполя залишаються заблокованими 5 іноземних суден

Після повномасштабного вторгнення в порту окупованого Маріуполя залишаються заблокованими 5 іноземних суден

В українських портах станом на 26 вересня залишалася лише половина зі 100 суден, що були заблоковані після початку повномасштабного вторгнення. В Маріупольському порту заблоковані 5 суден. Через окупацію міста достеменно невідомо, у якому стані вони наразі залишаються.

Про це повідомив керівник Моніторингової групи санкцій і свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко.

"Станом на 26 вересня зі 100 суден, що були заблоковані в українських портах на 24 лютого 2022 року, залишаються 50 суден: 29 з них – в портах Миколаївської області, 14 – в Херсоні, 5 – в Маріуполі. В портах Одеської області з різних причин залишаються два морських судна з числа 41, що були блоковані 24 лютого", - йдеться у повідомленні.

На момент початку повномасштабного вторгнення в морських торговельних портах на Чорному та Азовських морях, окрім окупованого Кримського півострова, перебували 100 комерційних суден (без урахування суден портового флоту). Судна не змогли залишити портів в умовах морської блокади з боку РФ. 34 зі 100 суден належали компаніям-судновласникам із країн ЄС (21 - Греції), ще 24 - судновласникам із Туреччини.

Більшість суден прийшли під завантаження в українські порти буквально за 1-2 дні до початку великої війни. Деяка частина суден знаходилися в ремонті на відповідних судноремонтних заводах в портах Чорноморський та Херсон.

За період окупації з Маріупольського порту випустили лише одне іноземне судно - 22 червня 2022 року турецький суховантаж AZOV CONCORD. 25 червня 2022 він прибув до російського порту Новоросійськ. Це судно належить відомій турецькій компанії ALBROS SHIPPING & TRADING. За наявною інформацією вихід цього судна (єдиного турецького судна із заблокованих в Маріуполі) було здійснено за домовленості президента Туреччини з президентом РФ.

За даними сайту BlackSeaNews, у порту Маріуполя заблоковані два суховантажа, контейнеровоз та два балкери. Серед судновласників - Болгарія, Мальта та Ливан. Стосовно стану суден, що залишаються в порту окупованого Маріуполя достовірна інформація відсутня.

Дані моніторингової групи BlackSeaNews

Нагадаємо, росія планує перетворити Маріуполь на великий логістичний хаб для експорту зерна з тимчасово окупованих територій Донеччини та Запорізької області. Для цього окупанти зносять залізничний вокзал та перебудовують морський порт. 

Також росіяни незаконно включили порти Маріуполь та Бердянськ до Реєстру морських портів росії. Окупантами запущено процес включення судноплавної ділянки водних шляхів Херсонської області до Переліку внутрішніх водних шляхів рф.

7 липня 2023 року розвідка Великої Британії повідомила, що військово-морські сили Росії створили новий Азовський військово-морський округ в окупованому Маріуполі для логістики й протидії партизанському руху.

Читайте також: 

Москва планує витратити на відновлення Маріупольського порту близько мільярда рублів

У порт Маріуполя вперше з початку вторгнення зайшов російський військовий корабель

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ні, не потрібно. Це така ж територія України, як і всі інші. Тож закон один для всіх
66,8%
Так, потрібно. Не можна тиснути на людей одразу в питаннях мови та зміни символів
33,2%
#Маріуполь #порт #окупація
live comments feed...