• Головна
  • Стало відомо, де найбільше коригувальників на Донеччині
13:31, 22 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Стало відомо, де найбільше коригувальників на Донеччині

Стало відомо, де найбільше коригувальників на Донеччині

Більша частина обстрілів російської армії по цивільній та військовій інфраструктурі здійснюються за допомогою  коригувальників. Хто ці люди, що їх об’єднує, коли вони були завербовані і ким,  - про все це розповіла керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

«Звісно, не за кожним обстрілом стоїть коригувальник, але дуже багато таких випадків»,  - стверджує Галина Прищепа.

З початку року СБУ оголосила підозри 51 людині на території Донецької та Луганської областей, яких звинуватили у зборі та передачі інформації про переміщення військових підрозділів ЗСУ, розташування інфраструктурних об’єктів, в тому числі цивільної критичної інфраструктури.

Нещодавно викрили цілу мережу, до складу якої входили виключно жінки, які були завербовані ФСБ ще до початку повномасштабного вторгнення. А на цьому тижні були затримані коригувальник та коригувальниця у Слов’янську.

Найбільше коригувальників Служба безпеки України виявила у Покровському районі.

«Всі ці люди дуже різні. 90% затриманих були завербовані ще до початку повномасштабного вторгнення. Серед тих, кого наші спецслужби виявили і затримали, лише одна людина діяла за власним бажанням, на свій власний розсуд, тобто не була завербована. Всі інші отримували завдання від агентів російської ФСБ.

Це і чоловіки, і жінки, люди різного роду занятть. Переважна більшість все ж таки – пенсійного віку, тобто літні люди. Що їх спонукає наводити зброю і вбивати своїх земляків, своїх співгромадян, я не знаю.

Єдине, що об’єднує всіх цих людей, - це ненависть до України», - зазначила Галина Прищепа.

Нагадаємо, що в Маріуполі також діяла група коригувальників, які передали ворогу координати місцезнаходження всіх критично важливих об’єктів інфраструктури. В результаті за 1-2 березня 2022 року були знищені всі енерговводи на місто, зупинений водоканал, знищені каналізаційні насосні, перебитий газогін. СБУ звинуватила депутатів ОПЗЖ у коригуванні вогню. Справи по цих особах вже розглядаються у суді.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ про коригувальників вогню у Маріуполі тут: Стало відомо, хто корегував вогонь по Маріуполю для ворога. Подробиці життя корегувальників і зрадників

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ні, не потрібно. Це така ж територія України, як і всі інші. Тож закон один для всіх
66,8%
Так, потрібно. Не можна тиснути на людей одразу в питаннях мови та зміни символів
33,2%
#Маріуполь
live comments feed...