• Головна
  • Стало відомо на що перетворили окупанти маріупольський нічний клуб "Клеопатра", - ФОТОФАКТ
13:37, 18 вересня 2023 р.

Стало відомо на що перетворили окупанти маріупольський нічний клуб "Клеопатра", - ФОТОФАКТ

Колишній нічний клуб "Клеопатра" окупанти перетворили ресторан. Закладу дали нову назву "Імперія".

Від колишньої "Клеопатри" збереглися лише єгипетські сфінкси та погруддя цариці Клеопатри. Не зрозуміло тільки, до чого тут імперія. Мабуть російські дізайнери погано вчили історію, бо Стародавній Єгипет ніколи не був імперією - лише як провінція у складі Римської імперії.

Можливо таким чином окупанти вирішили нагадати маріупольцям про росію, яка вважає себе імперією вже понад 300 років. Сформувавшись як імперія за Петра I, вона була такою до 1917 року, після чого переформатувалася в неоімперію — Радянський Союз. Після розпаду СРСР, на початку 1990-х років, у Росії був шанс переосмислити себе та стати сучасною європейською федерацією, однак замість цього росіяни обрали шлях міцної авторитарної влади й ностальгії за імперією. Це вилилося в низку воєн і конфліктів на Кавказі, у Сирії, Грузії та нинішню російсько-українську війну.

Нагадаємо, клуб "Клеопатра" був одним із найпопулярніших тусовочних місць у Маріуполі потім він став містом з "поганою славою". Задовго до війни це місце перетворилося на руїни.

Ось так виглядала будівля клубу до війни.

Стало відомо на що перетворили окупанти маріупольський нічний клуб "Клеопатра", - ФОТОФАКТ, фото-1

Історію будівлі можна прочитати у матеріалі 0629 Поверженная цивилизация. От мариупольского ночного клуба остались руины, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...