• Головна
  • Українці вимагають надання зброї за ленд-лізом. Петиція
12:13, 14 вересня 2023 р.

Українці вимагають надання зброї за ленд-лізом. Петиція

Українці вимагають надання зброї за ленд-лізом. Петиція

30 вересня завершується дія закону про ленд-ліз, ухваленого конгресом Сполучених Штатів. Жодної одиниці зброї за цим законом не було надано. Експерти пояснюють це тим, що за ленд-лізом Україна мала б купувати зброю, а зараз США надають її за програмами допомоги безкоштовно.

Проте ленд-ліз є дуже важливим.

Як пояснила в інтерв’ю Суспільному посол України у США Оксана Маркарова, зараз Україна отримує зброю за трьома програмами допомоги, але важливо, щоб залишався і четвертий варіант отримання потрібного озброєння для України – ленд-ліз.

«Ми не купуємо самі зброю, яка виділяється США, але бюджетні правила тут чітко працюють, тому Пентагон для виділення нам зброї повинен мати на це повноваження. Якщо ці повноваження закінчаться, тоді наступний варіант сьогодні буде — підписувати договори оренди або лізингу, застосувати акт про ленд-ліз і отримувати те ж саме, що є в програмі PDA президентських виділень за цим актом. Саме тому він дуже важливий", — пояснила Маркарова

Тобто закон про ленд-ліз дуже важливий на той випадок, якщо консенсус щодо підтримки України серед республіканців та демократів буде порушений. Це запасний варіант, який допоможе Україні вистояти у протистоянні з російською агресією. І тому Україна домагається того, щоб цей закон був подовжений до кінця 2024 року.

Зараз на сайті Президента України зареєстрована петиція №22/196764-еп «Про надання Ленд-лізу Україні».

Автори вважають, що Україна не мусить обмежуватися лише безкоштовною зброєю, яка надається Сполученими Штатами, а має закупити все необхідне для перемоги над ворогом. 

«Вимога до Президента України звернутись до представників нинішньої адміністрації Сполучених Штатів Америки стосовно надання Україні зброї згідно закону про ленд-ліз, який проголосований конгресом США 7 березня 2022 року та підписаний президентом США Джо Байденом 9 травня 2022 року.

Оскільки строк дії Закону про ленд-ліз збігає наприкінці вересня, наголошуємо на необхідності вимагати виконання цього Закону негайно. Народ США в особі конгресу США дав згоду на надання нам будь-якої зброї, необхідної нам для перемоги над окупантом.

Ми повинні забезпечити нашим воїнам всю необхідну базу озброєння для контраступальних дій.

Ми, українці, не оцінюємо життя наших громадян, воно безцінне. Тому, не важливо скільки нам ця зброя може коштувати. Це наше рішення, як влади, бо ми народ України є єдиним джерелом влади в Україні. Виконавча влада має виконувати нашу волю!» - йдеться у петиції.

Підтримати петицію можна за посиланням

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #ленд-ліз
live comments feed...