• Головна
  • Маріупольська громада перемогла! "Юрик" знятий з прокату і видалений з усіх платформ для показу
17:13, 6 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Маріупольська громада перемогла! "Юрик" знятий з прокату і видалений з усіх платформ для показу

Маріупольська громада перемогла! "Юрик" знятий з прокату і видалений з усіх платформ для показу

Компанія OsnovaFilm заявила, що знімає з прокату, з усіх платформ для просмотру фільм "Юрик".

Нагадаємо для тих, хто не слідкував за скандалом, причину конфлікту.

Фільм "Юрик був створений компанією ОсноваФільм на замовлення телеканалу СТБ і вийшов на екрани 24 серпня, на День незалежності. Фільм присвячений подіям в Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення. За сюжетом художнього фільму, мати, намагаючись врятувати сина, відправляє його із блокадного Маріуполя до родички в Естонію. У титрах було зазначено, що фільм заснований на реальних подіях.

Фільм обурив маріупольців, які пережили блокаду. Бо в ньому були спотворені факти, які мають принципове значення для документування злочинів, скоєних росіянами в Маріуполі.

В фільмі показані чисті світлі підвали, в яких було світло, люди мали зв'язок, їжу і головне - мали можливість евакуюватись.

Насправді, люди були в абсолютному інформаційному вакуумі, без світла, води, їжі. Без зелених коридорів, евакуаційних автобусів і місії ОБСЄ.

Біля ста тисяч людей загинули в Маріуполі, тому що їх цілеспрямовано вбивали російські війська, без шансів на порятунок.

Численні скарги, депутатські звернення, поширення правди про Маріуполь у ЗМІ зробили свою справу. Компанія ОсноваФільм вирішила вилучити фільм.

Раніше компанія вирішила доопрацювати фільм, але потім все ж таки видалила його, оскільки вважає, що “ці міри були недостатніми”.

"“Художній фільм “Юрик” буде знято з усіх наших ресурсів, і ми продовжимо роботу над змінами, зокрема: виключення міста Маріуполь з фільму та виключення назви місії евакуації, які не відповідали дійсності. Ми збережемо історію дитини на війні, бо це вкрай важливо для України, саме такі історії змушують світ не забувати про наш біль і про нашу війну”, – зазначила компанія, передає Інститут масової інформації.

У доопрацьованому фільмі з’явиться документальний постскриптум, а згадка про реальні події буде вилучена.

“Ми ще раз приносимо вибачення жителям Маріуполя, а також захисникам міста і волонтерам, які робили все можливе, щоб урятувати людей від злочинів окупантів”, – зазначила компанія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Юрик
live comments feed...