• Головна
  • Помер український історик, релігієзнавець Ігор Козловський, який пережив полон «ДНР»
15:31, 6 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Помер український історик, релігієзнавець Ігор Козловський, який пережив полон «ДНР»

Помер український історик, релігієзнавець Ігор Козловський, який пережив полон «ДНР»

У ніч на 6 вересня помер український учений, історик, релігієзнавець Ігор Козловський. Він пережив полон «ДНР» і був звільнений за великим обміном у грудні 2017 року. Йому було 69 років, пише NV.

Про смерть Ігоря Козловського повідомила його колега, релігієзнавиця Людмила Филипович. Вона розповіла у Facebook, що у нього стався серцевий напад.

Смерть Ігоря Козловського також підтвердив у соцмережах його син Олександр Козловський.

«Тато… Ти був для мене всім світом. Люблю тебе безмежно. Спочивай з миром», — написав він.

Ігор Козловський народився у Донецьку у 1954 році. Він автор 50 наукових праць і понад 200 наукових статей в енциклопедіях, періодичних виданнях, словниках. Серед найвідоміших творів — монографія Історія релігії. Він також член українського PEN-клубу. Козловський був старшим науковим співробітником Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, президентом Центру релігієзнавчих досліджень Української асоціації релігієзнавців, президентом громадської організації Центр Діскавері та віцепрезидентом Українського центру ісламознавчих досліджень. Також був членом Еспертної ради з питань свободи совісті та релігійних організацій при Міністерстві культури України.

Після російського вторгнення 2014 року він залишався у місті через хворого сина. Через його проукраїнську позицію був захоплений у полон бойовиками «ДНР». Він провів у полоні, зазнаючи катувань, майже 2 роки (700 днів). 27 грудня 2017 року Ігоря Козловського вдалося звільнити з полону в рамках великого обміну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ігор Козловський
live comments feed...