• Головна
  • Програму компенсацій за зруйноване житло для тимчасово окупованих територій запустять в жовтні
15:28, 25 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Програму компенсацій за зруйноване житло для тимчасово окупованих територій запустять в жовтні

Програму компенсацій за зруйноване житло для тимчасово окупованих територій запустять в жовтні

Компенсації за повністю зруйновані росіянами будинки мешканцям міст і селищ, які знаходяться в окупації, почнуть виплачувати в жовтні 2023 року.

Про це під час брифінгу для журналістів заявила директорка департаменту житлово-комунального господарства Лариса Гусева.

За її словами, програма для звільнених територій запрацювала 16 серпня, а от мешканцям тимчасово окупованих регіонів доведеться ще почекати до жовтня.

Станом на зараз подано 2417 заяв від мешканців Донеччини на отримання державної допомоги на відновлення пошкоджених будівель, а також 58 заявок на отримання компенсації за зруйновані будівлі.

«Із 2417 заяв 185 надійшли з зони бойових дій. Там де нажаль неможливо обстежити будівлі і оцінити рівень ушкоджень, тому ми не зможемо поки що задовільнити ці заяви. І 30 заяв прийшло з тимчасово окупованих територій: Маріуполя (28 заяв) Донецька (1 заява) та Ясинуватої (1 заява), де програма надання компенсацій поки що не працює», - розповіла Лариса Гусєва.

На питання журналістів, а яким же чином 30 родинам з реєстрацією на окупованих територіях вдалося взагалі подати заявку, Лариса Гусєва пояснила, що був короткий збій програми у «Дії» під час її запуску, і цим заявникам вдалося зареєструватись – система їх пропустила.

«Але ж ці заяви висять без руху, термін їх розгляду протермінований саме з тієї причини, що вони зареєструвались попри початок дії програми для них. Ми взагалі не знали, що робити з цими заявниками, проводили консультації у міністерстві і ухвалили рішення, що ці заяви будуть чекати, поки програма компенсацій для окупованих територій не запрацює», - пояснила чиновниця.

На сьогодні комісії та уряд вже розглянули 1811 заяв із Донеччини, з них 866 заяв  - позитивно розглянуті, і люди вже отримали компенсацію на загальну суму більше 62 млн 746 тис. грн (на картки людям нараховані 52,6 млн грн, залишкові 10 млн до кінця тижня теж будуть нараховані).

1005 заяв відхилено. Для цього у комісій було дві причини. По-перше, люди подали заяви і поїхали за кордон або в інші міста, не забезпечивши доступ для огляду житла. У комісії просто немає можливості прийти  до зруйнованої квартири або будинку, щоб провести їхнє обстеження. Більш ніж 30 днів комісія не має права чекати. Якщо людина не надала доступ до приміщення, заява відхиляється. Заявник зможе звернутися із заявою вдруге, коли зможе забезпечити доступ до пошкодженого об’єкту.

І друга причина відмови у компенсації – коли люди надають неповний перелік документів. 

Серед документів заявник має подати самостійно лише одну довідку  - про несудимість. Інші документи підтягуються з реєстру автоматично. 

«Цю довідку можна замовити через Дію, і вона підтягнеться через 10 днів. Це не складно, людей попереджають, але не всі це чомусь роблять», - пояснює Лариса Гусева.

Насправді, інформація про необхідність такої довідки стало новиною не тільки для тих, хто намагається подати документи і отримати компенсацію. Журналісти також про це почули вперше. Раніше йшла мова лише про відсутність судимості за злочини проти України (колабораціонізм, державна зрада).

Але Лариса Гусєва наголосила: згідно до постанови уряду № 381, людина має бути несудимою, щоб отримати компенсацію за зруйноване росіянами житло від держави.

І друга поширена проблема з документами  - коли житло не зареєстровано в реєстрі нерухомості. Немає об’єкту в реєстрі – немає можливості підтвердити право власності.

«Тому зараз ми підготували від імені Донецької обласної воєнної адміністрації лист на три міністерства с проханням спростити механізм підтвердження майнових прав, коли у людей не збереглися документи і коли їхні будинки старої забудови не були внесені у державний реєстр. Будемо чекати відповіді».

Як тільки вказані проблеми будуть вирішені, люди, які отримали відмову у компенсації, зможуть знову звернутися із заявою і таки отримати гроші від держави.

Нагадаємо, що раніше програма компенсації за зруйноване житло, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях, мала запрацювати в серпні. Тепер її старт перенесений на жовтень цього року.

ЧИТАЙТЕ більше про компенсацію за зруйноване житло (новини, факти, коментарі) у нашій СПЕЦТЕМІ: Компенсація знищеного майна. Все, що треба знати

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #житло #компенсація
Спецтема
Як отримати компенсації від росії за зруйноване життя, зламане здоров'я, знищені квартири та приватні будинки. Верховна Рада ухвалила закон, який допоможе людям отримати компенсації. Ми стежимо за його реалізацією
live comments feed...