• Головна
  • Від 4 тисяч євро до 20 тисяч доларів. Де отримати допомогу малому бізнесу зі сходу України
08:54, 9 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Від 4 тисяч євро до 20 тисяч доларів. Де отримати допомогу малому бізнесу зі сходу України

8 серпня відбувся запуск чергової хвилі грантів від EU4Business для мікробізнесу за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини в розмірі 3 млн євро.

Як повідомляє представництво Європейського Союзу в Україні, головна мета грантів – підтримати відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані, а також посилити стійкість мікробізнесу в інших регіонах України в умовах війни, що триває.

«Європейський Союз посилює підтримку українського бізнеcу в умовах війни, особливо малих підприємців, яким зараз найважче. Вже на початку повномасштабного вторгнення ЄС успішно реалізував аналогічну грантову програму з допомоги 300 релокованим мікропідприємствам, які найбільш постраждали від бойових дій. У межах нової хвилі мікрогрантів ми прагнемо надати можливість ще 750 компаніям отримати кошти для нагальних потреб, повернення та відновлення роботи, зокрема, на постраждалих і звільнених територіях України», – наголосив Ремі Дюфло, заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні.

В межах грантової програми підприємці зможуть отримати фінансову підтримку у розмірі до 4 000 євро у гривневому еквіваленті для реалізації заходів з відновлення своєї господарської діяльності через три уповноважених банки: Ощадбанк, Приватбанк та Банк Львів. Кошти мікрогранту можуть бути спрямовані на придбання обладнання, ремонт пошкоджених приміщень, закупівлю сировини та матеріалів, виплату заробітної плати, орендну плату та інші нагальні господарські витрати.

Отримати допомогу можуть мікропідприємства, що мають до 9 працівників та річний дохід до 2 млн євро; здійснюють свою діяльність за визначеними програмою мікрогрантів видами економічної діяльності, починаючи з 01.02.2021 або раніше; мають позитивну кредитну історію; не мають заборгованості перед бюджетом України; не отримували міжнародну технічну допомогу, починаючи з 01.02.2022.

Подати заявку можна через портал «Дія».

Крім того, грантову підтримку запроваджує Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps. В партнерстві з Громадською організацією «Вест Юкрейн Діджитал» вона також приймає заявки на підтримку підприємництва. Фінансову допомогу може отримати бізнес, який знаходиться у процесі релокації або вже релокований до Київської, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей.

Головною умовою отримання допомоги є створення або збереження щонайменше трьох робочих місць для ВПО або постраждалого від конфлікту населення. Пріоритет буде надаватися тим бізнесам, які потребують коштів для відновлення або розширення своєї діяльності на новому місці.

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі. Середній розмір фінансової підтримки становить 20 тисяч доларів.

Більше інформації про те, як подати заявку, дивіться тут.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #євро #долар #бізнес
live comments feed...