• Головна
  • Види швів оверлока та їх застосування
Новини компаній
17:51, 4 серпня 2023 р.

Види швів оверлока та їх застосування

Новини компаній

Оверлок – це відмінний компаньйон для вашої швейної машини, особливо якщо ви кравець, який прагне підвищити якість відшиваємої продукції до професійного рівня. Це чудова інвестиція для швейного бізнесу. Однак якщо раніше ви не стикалися з промисловими оверлоками, то можливо здивуєтеся, що професійні краєобметувальні машини поділяються на різні класи, залежно від кількості ниток і, відповідно, вони можуть виконувати різні рядки, що мають певне застосування в рамках технологій пошиття тих чи інших текстильних виробів. Тому ми познайомимо вас зі швами оверлока, які можуть вироблятися, щоб ви могли вибрати відповідний промисловий оверлок.

1. Тринитковий оверлочний шов

Це найпростіший оверлочний шов з усіх, проте його плюс у тому, що він може використовуватися на будь-яких матеріалах. Подібний рядок формується двома нитками з петельників, які охоплюють петлями край матеріалу, і однією ниткою з голки, що переплітається з нитками від петельників і з'єднує їх. Такий 3-х нитковий шов відмінно підходить для простої обробки кромок в захисних цілях, щоб запобігти обсипанню тканини та зношуванням країв на текстильному виробі. Ви зможете знайти цей обметувальний шов на постільній білизні, фартухах, рукавичках, шторах, серветках.

2. Тринитковий рольовий шов

Рольовий шов – це дуже вузький і щільний тринитковий оверлочний шов, який використовується для створення декоративних елементів на одязі та домашньому текстилі, таких як рюші, волани, оборки та інші. Шарфи, штори, весільні сукні – це лише деякі приклади виробів із застосуванням цього декоративного рядка. Роликовий шов був спеціально придуманий для обробки дуже легких тканин, таких як органза, фатин, шифон, тафта, які неможливо просто підшити або окантувати бейкою, через їхню тонкість. Ширина роликового шва на оверлоку зазвичай становить 1.5 – 2 міліметри. Часто, для подібного шва також встановлюють великий натяг ниток, щоб досягти хвилястого краю. А для посилення пружності, в шов ще можуть вшивати волосінь, металізовану нитку або вузьку стрічку.

3. Чотирьохнитковий оверлочний шов

Найпопулярніший і найбільш підходящий рядок для шиття трикотажу та еластичних тканин – це 4 нитковий оверлочний шов. Якби ви відкрили шафу з одягом, то напевно дуже швидко виявили б такий рядок на одній із трикотажних речей з вашого гардеробу. Подібний рядок використовується на багатьох виробах, починаючи зі спідньої білизни і закінчуючи спортивним одягом. Чотирьохнитковий шов одночасно міцний і еластичний. Він може розтягуватися разом із тканиною і не рватися.

Для отримання цього шва на промисловому оверлоку, необхідно встановити та заправити ниткою обидві голки та обидва петельника. Нитки з петельників утворюють характерні петлі, що охоплюють край тканини яка оброблюється (на картинці вище це червона нитка). Завдання цієї частини шва полягає у захисті зрізу від стирання. Завдяки голковим ниткам ми отримуємо другий елемент шва – акуратний стьобаний рядок, який зшиває тканини разом (зелена нитка).

4. П'ятинитковий оверлочний шов

Це найміцніший шов, який тільки можна отримати на промисловому оверлоку. Він найкраще підходить для роботи із середніми та важкими за щільністю тканими матеріалами, такими як саржа, джинса, твід, габардин. Так само як і чотиринитковий, 5-нитковий шов оверлока одночасно обметує край та зшиває частини виробу разом. Подібну строчку оверлока також ще називається комбінованою, тому що вона, по суті, складається з двох окремих рядків – стандартного обметувального рядка з трьох ниток, і сточуючого рядка двониткового ланцюгового стібка, а відстань між цими рядками у шві відповідає дистанції між лівою та правою голкою. Такий оверлочний шов ви зможете знайти на штанах, сорочках, спеціальному одязі та меблевій оббивці.

Тепер ви знаєте види оверлочних швів та їх застосування, тому можете вибрати відповідну краєобметувальну машину без будь-яких проблем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оверлок #шов
live comments feed...