• Головна
  • Партія «Блок Вадима Бойченка» збирається виключити зі своїх лав опозиціонерів та колаборантів
12:00, 28 липня 2023 р.
Надійне джерело

Партія «Блок Вадима Бойченка» збирається виключити зі своїх лав опозиціонерів та колаборантів

Партія «Блок Вадима Бойченка» збирається виключити зі своїх лав опозиціонерів та колаборантів

Одразу декілька депутатів Маріупольської міської ради, обраних від партії «Блок Вадима Бойченка», вчора, 27 липня, отримали листи із попередженням про проведення загальних зборів партії та плани виключити їх із лав БВБ.

Серед тих, хто отримав такого листа, - ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко. Він виклав на своїй сторінці у Фейсбуці фото листа та додав коментар від себе.

Партія «Блок Вадима Бойченка» збирається виключити зі своїх лав опозиціонерів та колаборантів, фото-1

«Отримав чудового листа! «29 липня 2023 року об 11:30 годині за київським часом відбудуться Збори регіональної організації ПП «Блок Вадима Бойченка» в Донецькій області, на яких буде розглядатися питання про внесення пропозиції щодо відкликання вас як депутата Маріупольської міської ради за народною ініціативою». Я завжди звик говорити людям правду і бути з ними поруч! Охорона, машини, дуже високі заробітні плати чиновників (без міста!), закритість прийняття фінансових рішень і корупційні скандали – зі всім цим я як депутат категорично не погоджуюсь і брати участь у цьому фарсі не стану. І за бюджет, який так сильно хочуть прийняти ці чиновники, зберігши свої розкішні умови роботи, я би не голосував. Що ж, серед представників депутатського корпусу від БВБ (до речі, ніколи не був членом цієї партії), в якому не може бути іншої думки, окрім думки його керівника, я бути відмовляюсь!» - так відреагував Трофименко.

Партія «Блок Вадима Бойченка» збирається виключити зі своїх лав опозиціонерів та колаборантів, фото-2

Він припустив, що єдина причина, через яку було ухвалене рішення про відкликання мандату, була критична позиція з його боку щодо діяльності фракції і конкретно Вадима Бойченка.

«Чи обурює мене відкликання як депутата? Насправді, навіть радий, що нарешті зможу позбавитися цього бруду», - написав Микола Трофименко.

Насправді, публічно Микола Трофименко різко не висловлювався на адресу лідера партії БВБ Вадима Бойченка, на відміну від інших депутатів, які отримали листи від голови регіональної організації БВБ. Наприклад, Дмитро Забавін останні місяці різко критикував діяльність влади. 

Після отримання листа-попередження він написав наступне:

Партія «Блок Вадима Бойченка» збирається виключити зі своїх лав опозиціонерів та колаборантів, фото-3

«Бойченко виявляється дуже страшно самому йти у відставку, тому знаходячись в статусі кульгавої качки він вирішив позбавити депутатських мандатів депутатів, які вказують на його корупційні справи. Щодо листа від блоку бойченка, щодо ініціативи партії по відкликанню депутатів.

По-перше, без працюючої міської виборчої комісії абсолютно безперспективне з юридичної точки зору шоу. По-друге, з моральної також, враховуючі, що маріупольці голосували за нас особисто, а вже потім за партію. Хто хотів просто за партію, той не обирав конкретного кандидата».

Дмитро Забавін вважає, що 20% всіх голосів, які отримав Блок Вадима Бойченка, були виборцями саме його. 

«За мене особисто проголосували понад 20 % маріупольців, які підтримали партію. Що є найвищім результатом по округу серед всіх партій та кандидатів», - написав він.

Дмитро Забавін вважає, що позбавлення його депутатського мандату – це плата за боротьбу із корупцією в рядах БВБ.

«Якщо втрата депутатських повноважень та ціна, яку потрібно заплатити за те, щоб прибрати слизькі корупційні долоні бойченка від влади, та щоб гроші бюджету нарешті почали витрачатись на маріупольців та військових, то і я, та, думаю, що інші колеги, до цього готові.  Готові ще давно, коли 11 депутатів підтримали ідею створення військової адміністрації Маріуполя», - написав Дмитро Забавін.

Редакція 0629 звернулась по коментар щодо ситуації у партії до голови регіональної організації політичної партії «Блок Вадима Бойченка» Степана Махсми.

Він пояснив, що це вже треті  за рахунком загальні збори, які проводить партія. До цього із лав БВБ були виключені деякі колаборанти із Маріупольського району.

Партія «Блок Вадима Бойченка» збирається виключити зі своїх лав опозиціонерів та колаборантів, фото-4

«Мета цих зборів, очистити партію від колаборантів, а також – від політичних опонентів. Погодьтеся, якщо людина не поділяє діяльність партії, не підтримує її лідера, то її перебування у рядах Блока Вадима Бойченка не логічне. Було б зрозуміло, якщо б люди, які різко виступають проти діяльності партії та її очільника, самі написали заяви про вихід і склали мандати. Але вони чомусь цього не роблять. Тож ми ініціюємо ці збори, щоб вирішити ці питання всередині партії.

Це цілком демократичний процес, який не має нікого образити. Ми діємо в рамках закону», - підкреслив Степан Махсма.

Він заперечив, що виключення депутатів має ціль завести до міськради лояльних до себе людей.

«За законом ми могли б завести нових депутатів до складу міської ради замість тих, яких виключимо. Для цього треба звернутись із відповідною заявою до територіальної виборчої комісії. Але в Маріуполі виборча комісія не працює. Тому ми розуміємо, що за теперішніх умов це не можливо.

Наша мета – інша. Очистити партію від тих, хто не підтримує нашу роботу. Це виключно політичне рішення», - підкреслив очільник регіональної організації партії.

Партія збирається звернутись за вирішенням цього питання до Центральної виборчої комісії.

Загалом на зборах, які відбудуться 29 липня, у БВБ планують позбавити депутатських мандатів 7 членів партії, з яких двоє  - колаборанти, і п’ятеро – нелояльні до керівництва партії депутати.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, буду повертатись після деокупації
43,2%
Вже повернулась (-вся)
15,4%
Ні, вже не буду повертатись (лише у справах)
18,8%
Досі не маю відповіді на це питання
22,7%
#Маріуполь #БВБ #Бойченко
Останні новини
live comments feed...