• Головна
  • Збройні Сили України обстріляли військову базу росіян на Донецькому металургійному заводі
11:41, 29 червня 2023 р.
Надійне джерело

Збройні Сили України обстріляли військову базу росіян на Донецькому металургійному заводі

Збройні Сили України обстріляли військову базу росіян на Донецькому металургійному заводі

Донецький металургійний завод 28 червня потрапив під обстріл Збройних Сил України.

Про це 28 червня повідомили мешканці Донецька в соціальних мережах.

Російські Телеграм-канали категорично заперечували факт обстрілів.

"Завод сильно димів не через приліт снарядів, а тому, що там запустили доменну піч. ДМЗ довго простоював, але після приходу нового інвестора останні два роки на заводі періодично запускають доменну піч  та виплавляють чавун", - так пояснюють дим над заводом окупанти.

Проте експерт металургійного виробництва, компанія Метінвест на своєму сайті стверджує, що зупини, а потім знову запустити доменну піч, і так постійно протягом двох років - неможливо. Бо доменні печі зупиняють лише один раз - або для того, щоб побудувати нову, або для того, щоб капітально відремонтувати існуючу.

"Чому не можна зупинити домну? Доменні печі – шахтні плавильні агрегати безперервної дії. Температура в них збільшується зверху вниз. Атмосферний кисень вдихається знизу, вступає до екзотермічної хімічної реакції з коксом, яка дає теплову енергію, необхідну для доменного процесу та яка доходить іноді до 2000-2300°С. Тому, якщо з яких-небудь причин відбудеться зупинка печі, відразу виникає проблема – як нагріти доменну піч знову, адже всередині неї знаходяться тонни твердих та тістоподібних матеріалів шихти, рідкий чавун та шлак. При зниженні температури все це перетвориться до єдиної маси, яку не можна буде повторно нагріти ніякими зовнішніми впливами. Тому доменні печі зупиняють тільки в плановому режимі при виведенні з експлуатації або на капітальний ремонт" - пояснюють у Метінвесті.

Тож Донецький металургійний завод таки обстріляли Сили оборони України, тому що на території заводу - військова база російської армії.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Донецьк
live comments feed...