Новини компаній
16:00, 28 червня 2023 р.

Як очистити воду самостійно

Новини компаній

Після підриву Каховської ГЕС для багатьох регіонів гостро постало питання доступу до чистої води. Адже в водойми вилились небезпечні забрудники, і ні в якому разі не можна, щоб вони потрапляли до  організму людини. Тому питання очищення води почало турбувати багатьох українців.

Чудово, якщо є доступ до очищеної водопровідної води. Хоча не всі експерти згодні з тим, що водопровід дозволяє донести до людей воду чистою, все ж вона краще, ніж вода з колодязів. Це як ігрові автомати з поповненням через Київстар— питання неоднозначне для багатьох, але добре, що є такий варіант. Отже, питання очищення води можна розділити на 2 великі категорії:

  • є попередня промислове очищення, водопровідна вода;

  • вода з відкритих джерел невідомої якості.

Очищувати її потрібно відповідно до вхідних даних.

Як доочистити водопровідну воду

Якщо вода вже пройшла промислові очисні споруди, впоратися із залишками забруднень буде набагато легше. Якщо вдома є побутовий фільтр — просто залийте в нього воду та зачекайте, доки вона витече в глечик. Головне, щоб картридж у фільтрі був не старий, тоді він добре справляється зі своїм завданням.

Розрахувати термін дії картриджа можна таким чином: він розрахований на активне використання протягом 3-х місяців родиною з 3-х людей. Якщо кількість людей в сім’ї менша, то термін збільшується. Якщо більша — відповідно зменшується. Звісно, у картриджів є певний запас, але при сильному забрудненні води він швидко втрачає свої очисні властивості, тож краще купити новий.

Очищену фільтром воду можна кип’ятити, готувати на ній напої та страви для дорослих і дітей старше 3-х років. Для малечі краще купляти воду в бутлях.

Пам’ятайте:

  • пити краще за все бутельовану воду, на очищеній можна готувати страви;

  • доочистка має мати кілька ступенів;

  • поїти дітей, готувати їм страви та напої, чистити їм зуби потрібно тільки чистою водою з бутлів.

Щоб фільтра вистачило надовше, можна попередньо відстоювати воду. Добре допомагає УФ опромінення, яке додатково знищує бактерії та віруси у воді. Вода, яка простояла у відкритій каструлі на сонечку пару годин буде містить менше мікробів та вірусів, а бруд відкладеться не на фільтрі, а на денці.

Як очистити воду з відкритих джерел

Можна скільки завгодно попереджати людей про небезпеку вживання такої води, але якщо вона є єдиною доступною, залишається лише очищувати її. Для цього можна використовувати всі наявні методи:

  • відстоювати у відкритому посуді на сонці;

  • використовувати спеціальні таблетки, що містять хімічні речовини, такі як хлор або йод, які вбивають бактерії, віруси та інші мікроорганізми у воді. Це дозволяє запобігти захворюванням, що передаються через воду;

  • фільтрувати воду через фільтри-кувшини зі спеціальними картриджами, які ефективні проти бактерій;

  • очищену попередньо воду прокип’ятити, після чого можна вживати її або готувати на ній страви.

Якщо фільтри або картриджі до них недоступні, можна виготовляти їх самостійно. Використовуйте глину та вугілля для попереднього очищення, а також активоване вугілля для тонкого очищення води. Викладіть їх шарами на марлю та пропустіть через неї воду. Ці природні матеріали чудово поглинають бруд. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...