• Головна
  • Кримінальна відповідальність – за неналежний стан укриттів. Хто відповість за відсутність бомбосховищ у Маріуполі
14:08, 27 червня 2023 р.
Надійне джерело

Кримінальна відповідальність – за неналежний стан укриттів. Хто відповість за відсутність бомбосховищ у Маріуполі

Після півтора роки повномасштабної війни українська влада вирішила навести лад у питанні утримання і доступності бомбосховищ, підвалів і інших приміщень, які можуть використовуватись як укриття. Десятки тисяч загиблих в Маріуполі не стали приводом для цього. Рада національної безпеки і оборони стала опікуватися цим питанням лише після того, як у Києві біля дверей зачиненого бомбосховища загинули три людини.

Вчора, 26 червня, Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 23 червня стосовно результатів обстежень об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту та вирішення проблемних питань щодо укриттів для населення.

Відповідний указ №353/2023 опубліковано на сайті президента України.

Згідно з указом, Рада національної безпеки і оборони України рішенням від 23 червня вимагає криміналізувати відповідальність за неналежне утримання, експлуатацію обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту, а також за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до таких об’єктів.

Зазначається, що відповідні пропозиції мають бути внесені урядом до Верховної ради до 31 липня 2023 року. Також адміністративну відповідальність пропонують встановити за ці проступки й для балансоутримувачів.

Як повідомляє Суспільне, РНБО визнала незадовільною роботу місцевої влади щодо забезпечення належного стану укриттів у Запорізькій, Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області, Конотопському районі Сумської області, містах Києві, Запоріжжі, Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі, Білій Церкві.

"Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування доручено вжити невідкладних заходів для притягнення в установленому порядку до дисциплінарної відповідальності керівних працівників та інших посадовців, які відповідають за утримання та експлуатацію об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту в тих областях, районах і містах, де ситуація цим рішенням визнана незадовільною", — йдеться у рішенні РНБО.

В містобудівні норми має бути введена поправка щодо облаштування укриттів в новобудовах та впроваджена відповідальність за неналежне проектування споруди.

Також зазначається, що до 30 червня бомбосховища, які зараз в незадовільному стані, мають бути вилучені з електронних карт, а їх стан приведений до належного до 25 липня. Для цього із бюджету мають бути виділені додаткові кошти.

Крім того, РНБО постановила, що чисельність укриттів має покривати потреби населення на 100%, для чого потрібно знайти додаткові приміщення.

Для того, щоб усі ці пропозиції РНБО набули законної форми, Верховна Рада має ухвалити відповідні рішення. Проте закон не має зворотної сили. Тож його можна буде застосовувати лише з дати ухвалення і набраної чинності.

Нагадаємо, що в Маріуполі робота з підготовки укриттів була провалена міською владою.

Після публікацій в ЗМІ матеріалів про неготовність навіть шкільних підвалів до прийому людей, влада показово відремонтувала один підвал – у школі №69 в Лівобережному районі Маріуполя. У всіх інших школах укритті не були підготовлені.

Кримінальна відповідальність – за неналежний стан укриттів. Хто відповість за відсутність бомбосховищ у Маріуполі, фото-1

Така ж історія була і з підвалами багатоповерхових будинків, підготовку яких влада поклала на ОСМД, але перевірок ніяких не було.

Депутати від «Сили людей» піднімали питання на сесії міської ради і вимагали приділити увагу підготовці бомбосховищ. Заступник міського голови Аркадій Мєшков на вимогу депутатів відзвітував, що укритті і бомбосховища  - підготовлені. Проте він збрехав, а мер Маріуполя Вадим Бойченко не перевірив виконання звіту.

Кримінальна відповідальність – за неналежний стан укриттів. Хто відповість за відсутність бомбосховищ у Маріуполі, фото-2

Чи будуть Аркадій Мєшков та Вадим Бойченко нести відповідальність за провал підготовки бомбосховищ в Маріуполі, поки що незрозуміло. Це буде залежати від того, яким саме буде закон і як його буде застосовувати суд. Будемо слідкувати за цією темою.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Знаю, хто крав моє майно. Кожен - відповість. Все своє поверну
32,5%
Ставлюсь до людей, які крали, з розумінням. Співчуваю їм
9,2%
Мені байдуже до речей. Що пропало - то пропало. Всіх пробачаю
10,8%
Не буду повертатись в Маріуполь
13,8%
Не знаю, як я буду діяти. Немає у мене відповіді на це питання
33,6%
#Маріуполь #укриття #відповідальність
live comments feed...