• Головна
  • Українці отримають зарплати та пенсії завдяки допомозі Європейського Союзу
16:12, 22 червня
Надійне джерело

Українці отримають зарплати та пенсії завдяки допомозі Європейського Союзу


Українці отримають зарплати та пенсії завдяки допомозі Європейського Союзу

Сьогодні Європейська Комісія виплатила 1,5 мільярда євро в рамках пакету макрофінансової допомоги «Плюс»,  загальний об’єм якого становить до 18 мільярдів євро.  За допомогою цього Україна забезпечить виплати пенсій, соціальної допомоги та зарплат працівникам бюджетної сфери.

Як повідомляє пресслужба Європейської Комісії, ця підтримка допоможе Україні також підтримувати роботу важливих державних служб, таких як лікарні, школи та житло для переселенців. Вона також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновити критично важливу інфраструктуру, зруйновану Росією під час її загарбницької війни, а саме енергетичну інфраструктуру, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости. 

Комісія здійснила сьогоднішній платіж після того, як 23 квітня встановила, що Україна продовжує досягати задовільного прогресу в імплементації погоджених політичних умов та дотрималася вимог щодо звітності, спрямованих на забезпечення прозорого та ефективного використання коштів. Україна досягла значного прогресу у зміцненні верховенства права, посиленні фінансової стабільності, покращенні функціонування газової системи та покращенні бізнес-клімату.

Ось як прокоментувала цю допомогу президентка Урсула фон дер Ляєн:

"Європа дотримується свого слова. Виплата ще 1,5 мільярда євро для України в рамках макрофінансової допомоги «Плюс» допоможе Україні тримати свої послуги та інфраструктуру на плаву. А далі буде більше. Учора ми запропонували Україні стабільну фінансову підтримку до 2027 року. Адже ми в цьому стані надовго і стоятимемо на боці України в її відважній боротьбі за свободу".

Загалом з початку війни на підтримку України та українців було виділено близько 70 мільярдів євро. Сюди входить фінансова, гуманітарна, термінова бюджетна та військова підтримка України від ЄС, держав-членів та європейських фінансових інституцій, а також ресурси, надані для того, щоб допомогти державам-членам задовольнити потреби українців, які рятуються від війни в ЄС.  Більше інформації можна знайти в цьому інформаційному листі. 

20 червня Комісія запропонувала створити спеціальний Фонд, який забезпечить послідовну, передбачувану та гнучку підтримку України на період 2024-2027 років, на загальну суму до 50 мільярдів євро.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Україна #війна

live comments feed...