• Головна
  • У окупантів в Маріуполі закінчуються гроші. Що відбувається
17:48, 15 червня
Надійне джерело

У окупантів в Маріуполі закінчуються гроші. Що відбувається


У окупантів в Маріуполі закінчуються гроші. Що відбувається

С початку року окупаційна адміністрація в Маріуполі відчуває брак коштів. Грошей не вистачає навіть на покриття заробітних плат, не кажучи вже про розвиток. І якщо навесні окупанти виправдовували ситуацію так званим «перехідним періодом», мовляв, треба підлаштуватись під російське законодавство, то зараз не можуть сказати і такого.

А СИТУАЦІЯ ДЛЯ ОКУПАНТІВ СКЛАДНА. В бюджетній сфері затримки зарплат трапляються регулярно с початку року. Затримки невеликі – від двох тижнів до місяця, проте для людей вони суттєві.

В комунальній сфері ситуація стає критичною.

Працівники комунального транспорту, міського водоканалу, тепломережі скаржаться на затримки зарплати щомісяця. Періодично страйкують, відмовляючись виконувати роботу, доки не буде погашена заборгованість.

Аналогічна ситуація в в сфері освіти. Перші три місяці вчителі взагалі не отримували зарплату. Потім її стали видавати частково. Дехто з педагогів звільнився, і зараз в Маріуполі недоштат в більшості шкіл, за словами самих викладачів, складає від 30 до 50%.

Єдина сфера, яка не страждала через невиплати зарплат в цьому році, це була медицина. Медичних працівників в Маріуполі катастрофічно не вистачає, тож окупаційна влада намагалась хоча б грошима утримувати людей. І ось у червні вперше медпрацівники не отримали зарплати за травень повністю або частково.

ГРОШЕЙ НЕМАЄ НЕ ТІЛЬКИ В МАРІУПОЛІ. Дефіцит бюджету в росії зростав с початку року. В травні уряд крани-агресора на третину скоротив свої витрати, щоб якось зупинити розмір дефіциту. Але навіть попри такі скорочення зменшити дефіцит не вдалося – лише не допустили збільшення.

Станом на зараз, згідно до інформації, яку оприлюднив уряд рф, дефіцит бюджету росії склав 3,4 трлн руб. 

За інформацією російського економіста  Дмитра Потапенко, уряд почав програму економії. І ця програма завжди реалізується за такою схемою: спочатку обрізають інфраструктурні проєкти (ми це вже побачили в Маріуполі, де різко скоротилася кількість будівельних компаній, с початку року не було закладено жодного фундаменту під новий будинок, а ремонти приватного сектора окупанти стали фінансово перекладати на плечі власників); потім обрізають соціальну сферу (зарплати, фінансування медицини – ми це теж вже побачили в Маріуполі); і лише в останню чергу – силовий блок.

Правда, Потапенко застеріг від передчасного оптимізму. Те, що уряд рф почав урізати медицину, ще не означає, що завтра він почне різати військових. «Соціальна сфера занадто широка, там є багато напрямків, по яких можна урізати фінансування, перш ніж дійде черга до силового блоку.»

Природньо, що грошей тепер бракує  і регіонам. Але нас зараз цікавить лише один регіон – окупована частина Донеччини. Нещодавно самопроголошений уряд так званої ДНР ухвалив зміни в «закон про бюджет на 2023 рік».

Згідно з цим рішенням, бюджет окупованої частини Донеччини на 2023 рік складає 229,9 млрд руб. При цьому, власне, податкові надходження – 25,5 млрд руб. Все інше – дотації. 

Тобто зраз так звана самопроголошена республіка не заробляє майже нічого і дотується із федерального бюджету російської федерації на 90%.

А дефіцит бюджету так званої «ДНР» складає 7,7 мільярдів рублів (!).

Тож, не варто чекати, що ситуація із зарплатами, ремонтами, виплатами та медичним обслуговуванням покращиться на окупованих територіях найближчим часом.

 А ТИМ ЧАСОМ ЦІНИ В ОКУПАЦІЇ ЗРОСТАЮТЬ.  І не тільки в окупації. Під час свого докладу 9 червня голова нацбанку росії Ельвіра Набібулліна заявила, що інфляція набирає обертів, і нацбанк більше не має важелів для її стримування.

Таблиця Росстата

У окупантів в Маріуполі закінчуються гроші. Що відбувається, фото-1

Ось що важливого вона сказала про інфляцію:

1.На зростання цін в росії впливають не тимчасові причини, а стійкі фактори. Тобто ті, які стали тенденцією і змінити які уряд не в силах (якщо, звісно, не вирішить нарешті припинити війну).

2.Зростання цін також обумовлено тим, що попит вже вищий, ніж пропозиція (тобто дефіцит). А пропозиція (тобто асортимент товарів) скоротилася через санкції. І паралельний імпорт (контрабанда) перекрити цей дефіцит товарів не може.

3.Власна російська промисловість не може покрити дефіцит товарів через тотальний брак професійних кадрів. Тобто люди в росії ще є, але працювати – нема кому, бо всі розумні поїхали закордон, тікаючи від війни.

Графік побудований економістом Володимиром Міловим на базі даних Росстату

У окупантів в Маріуполі закінчуються гроші. Що відбувається, фото-2

Ось в таких інфляційних умовах опинилась країна -агресор. І саме в цих умовах Денис Пушилін, очільник терористичної організації «ДНР», не вигадав нічого кращого, як створити чергову комісію, яка має боротися з високими цінами.

Результат очікуваний – ціни залишились високими, а бюрократичний апарат став ще більшим, ніж раніше. Бо  ціни в регіоні формує не Пушилін. Ціни формує ринок. І тут у окупантів вибір невеликий: якщо будуть силовим методом опускати ціни – щезнуть взагалі товари, якщо дадуть підприємцям працювати – ціни будуть залишатись високими і будуть зростати.

Але є і ще один варіант розвитку подій – окупанти заберуться з України. Після цього рай на землі, звісно, не настане. Але ситуація почне покращуватися, а не навпаки.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Знаю, хто крав моє майно. Кожен - відповість. Все своє поверну
32,5%
Ставлюсь до людей, які крали, з розумінням. Співчуваю їм
9,2%
Мені байдуже до речей. Що пропало - то пропало. Всіх пробачаю
10,8%
Не буду повертатись в Маріуполь
13,8%
Не знаю, як я буду діяти. Немає у мене відповіді на це питання
33,6%
#Маріуполь

live comments feed...