• Головна
  • Освітнє гетто, або Який вуз зможуть обрати маріупольські випускники
14:00, 13 червня

Освітнє гетто, або Який вуз зможуть обрати маріупольські випускники


На окупованій частині Донецької області вступні іспити до вузів так званої "ДНР" у звичайному вигляді проведуть лише у Маріуполі.

Про це заявила так звана в.о. міністра освіти та науки "ДНР" Ольга Колударова.

За її словами, йдеться про клони Маріупольського держуніверситету та Приазовського технічного держуніверситету. В інших вузах "ДНР" вступні випробування проходитимуть у вигляді конкурсу атестатів або дипломів про середню професійну освіту.

При цьому так званий міністр освіти зовсім не згадує російські виші, в які у випускників з анексованих територій шанси вступити практично дорівнюють нулю.

Вступні іспити до російських вузів у 2023 році

У 2023 році в Росії діють нові правила вступу до ВНЗ, згідно з якими крім ЕГЭ (російський аналог українського ЗНО, - ред.), багато ВНЗ вводять свої внутрішні вступні іспити в 2023 році.

Вступні іспити у 2023 році відбуваються у різних форматах. Найчастіше це письмова робота з одного зі шкільних предметів. Інакше влаштовано іспити на творчі напрями підготовки. При вступі на художню спеціальність має бути здано портфоліо з малюнків, а тим, хто хоче займатися вокалом, потрібно продемонструвати навички співу.

Іноді внутрішнє випробування відбувається у формі співбесіди чи навіть фізичних вправ.

Повністю без іспитів та рейтингів надходять:

  • переможці та призери Всеросійських олімпіад школярів;

  • золоті медалісти Олімпійських, Паралімпійських, Сурдлімпійських ігор;

  • чемпіони світу чи Європи у будь-якому виді спорту;

  • члени російських збірних міжнародних олімпіад із загальноосвітніх предметів (профільні напрями).

У правилах прописані також умови вступу до російських вишів громадян Білорусі. Зокрема, громадяни Білорусі тепер зможуть надати результати централізованого тестування, яке проводиться у їхній країні. Ці результати прирівнюються до результатів ЄДІ.

Водночас ніде не вказується як бути випускникам «нових регіонів» (так російська влада називає анексовані території). Виходить, що в Росії їх зовсім не враховують, і можливості вступити до російських вузів у випускників немає. По суті, для випускників з окупованих територій створюють освітнє гетто - їх обмежують у правах, і як альтернативу пропонують лише фейкові вузи, такі як, наприклад, ПДТУ та МДУ, які зараз працюють у Маріуполі під егідою окупантів. Зазначимо, що ці виші нелегітимні та не визнані світовою спільнотою. Дипломи про їхнє закінчення придатні мабуть десь за Уралом, а це така собі перспектива.

Нагадаємо, що наразі всі заклади вищої освіти евакуйовані з окупованих територій. Зокрема, Маріупольський державний університет тимчасово "переїхав" до Києва, а Приазовський державний технічний університет – до Дніпра. 

Вступна кампанія в Україні

У Міністерстві освіти і науки України наголошують, що абітурієнти, які зараз знаходяться на тимчасово окупованих територіях, мають право на пільги від держави.

Вступники, які зареєстровані та перебувають на ТОТ, зможуть пройти процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором та укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після його початку. Крім того, будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема і для жителів окупованих територій.

Також пільги передбачені для абітурієнтів з територій активних бойових дій — перелік таких населених пунктів буде визначено у травні з урахуванням поточної ситуації.

Вступники також можуть користуватися електронним кабінетом — у ньому можна внести необхідні дані для подання заяв та підтвердити свій вибір місця навчання.

Цього року майбутні молодші бакалаври та бакалаври (магістри медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) складатимуть творчий конкурс на мистецькі та спортивні спеціальності. На всі інші потрібно скласти лише національний мультипредметний тест. Вступників до магістратури зараховуватимуть за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ), який поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови та єдиного фахового вступного випробування.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь

live comments feed...