• Головна
  • Окупанти змушують маріупольців за власний кошт відновлювати приватні будинки
15:40, 12 червня

Окупанти змушують маріупольців за власний кошт відновлювати приватні будинки


В окупованому Маріуполі залишається проблема відновлення приватного сектору. Городяни не можуть добитися від окупантів ані виділення будматеріалів ані ремонту пошкоджених обстрілами приватних будинків.

Як повідомляється у місцевому Телеграм-каналі Черный список Мариуполь, раніше в окупаційній адміністрації пообіцяли пенсіонерам безкоштовно надати бригаду будівельників. Наразі від маріупольців вимагають оформлення сертифікату на компенсацію пошкоджень. І лише після цього нібито розпочнуть ремонтні роботи. Причому розплачуватись із будівельниками городянам пропонують грошима сертифікату. Як правило, цих грошей не вистачає, і люди змушені доплачувати із власної кишені.

У коментарях під цим повідомленням городяни наголошують, що такі випадки непоодинокі.

"У нас теж така проблема - постійні відмовки (від окупантів, - ред.) з серпня минулого року, а зараз взагалі сказали платити готівкою бригаді, яка буде відновлювати", - пише Кристина.

Маріупольчанка Ольга також повідомляє, що ще з жовтня минулого року чекає на відповідь на заявку про відновлення житлового будинку. За її словами, виданий окупантами сертифікат не покриває витрати на ремонт, тому що будівельний підрядник ставить свої ціни на послуги та матеріал, які найчастіше набагато вищі, ніж оцінюється при видачі сертифікату.

Незрозуміла ситуація й з нібито безкоштовним отриманням будматеріалів. За словами городян, окупанти привозять лише частину будівельних матеріалів, а решту обіцяють надати за необхідності. Пояснюють це тим, що побоюються, що городяни залишки матеріалів розпродають.

 "Допомогли будбригадою та матеріалів привезли купу. Хотілося б так написати, але за фактом привезли 27 листів шиферу та коробку цвяхів - на цьому допомога закінчилася. Все робили самі, а якщо робили самі, то компенсації не передбачено", - пише Артем Дорошенко.

Зазначимо, що приватний сектор Маріуполя – зараз найбільш зруйнована частина міста.На початок повномасштабного вторгнення в Маріуполі було більше 42 тисяч приватних будинків. Більша частина з них, приблизно 80%, пошкоджені частково або повністю зруйновані.

Російські будівельні компанії не беруть участь у реновації цих будинків. Фінансово їм це не цікаво, тож окупанти вирішили зробити будівельні загони із місцевого населення. Але за фактом маріупольці змушені за власний кошт відновлювати свої будинки, які нещадно зруйнували росіяни.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь

live comments feed...