• Головна
  • Що в Маріуполі відбувається з оплатою комунальних послуг, - ФОТО
12:00, 12 червня
Надійне джерело

Що в Маріуполі відбувається з оплатою комунальних послуг, - ФОТО


Тривалий час окупанти дозволяли маріупольцям не платити за комунальні послуги. Казали, що поки немає опалення, за світло можна не сплачувати, за газ - також. І раптом не просто всіх зобов’язали платити за електроенергію та газ, а ще і за весь період окупації.

Після оголошення цієї новини соціальні мережі вибухнули незадоволенням. Люди в Маріуполі були відверто шоковані.

«Потрібно к Путіну звертатися або в слідчий комітет РФ. Раніше говорили, що користуйтеся безкоштовно, ми і користувалися. А тепер виявляється, ми маємо сплатити не тільки за цей рік, а ще і за минулий. Багато людей без квартир з мізерною зарплатою, якої ледве вистачає на їжу, і заплатити за квартиру, яку орендуєш, важко. А тут ще комуналка. Тут війна була, вони приїхали звідкись, отримують великі гроші,  а 90 відсотків - не може оплачувати, це ті, хто війну тут пережив. Вважаю за потрібне звернутися до депутатів держдуми», - ось що писали маріупольці.

Проте проти російської влади ніхто з них йти не відважився. Справа закінчилася лише незадоволенням в соціальних мережах.

Зараз окупанти зобов’язали вносити плату за спожитий газ з моменту фактичної подачі газу абоненту. Споживачу необхідно вносити постачальнику газу плату за спожитий газ до 10-го числа щомісяця.

Послуга з електропостачання підлягає оплаті з моменту відновлення подачі електроенергії. Номер особового рахунку окупанти залишили той самий, який був у людей до окупації.

Щодо електрики, маріупольцям потрібно зробити перерахунок. Для цього треба надати документи, що підтверджують право власності на квартиру, і попередню кавітацію. Квитанція, яку мають надати споживачі, має бути за січень 2022 року!  Тобто окупати ведуть перерахунок з моменту на початок минулого року.

І тут у людей починається купа проблем. Багато хто з них мешкає в квартирах та будинках, на які у них не має правовстановлюючих документів (вони або згоріли, або їх ніколи і не було, бо живуть в чужому житлі). Тобто вони не можуть почати платити і ризикують знову залишитись без газу та світлу.

Інша проблема – будівельники, які весь минулий рік підключали свої прилади в квартирах, і тепер ці багатотисячні рахунки за спожите світло доводиться сплачувати маріупольцям.

Маріупольців розриває несправедливість. Бо оплату за опалення окупанти вирішили не стягувати. І виходить так, що люди, які отримали тепло в батареях, не платили взимку за опалення, не вмикали обігрівачі, тобто не накручували тисячі кіловатів електроенергії. А ті люди, хто через окупантів лишився без комунальних послуг, тепла і вимушений був зігріватися обігрівачами, платять від 7 до 15 тисяч рублів. Страшні суми для багатьох людей.

Що в Маріуполі відбувається з оплатою комунальних послуг, - ФОТО, фото-1

Проте ніяких протестів з цього приводу в Маріуполі не зафіксовано. Навпаки. 

На вулиці Войнича, 2, де роблять перерахунок за електрику, чергу займають з 3 годин ночі.

Що в Маріуполі відбувається з оплатою комунальних послуг, - ФОТО, фото-2

Кожного дня черги. Пишуть списки. Близько 11 години ранку запис припиняється,  тому що вже більше за 90 чоловік у списку, а стільки прийняти працівники не можуть. Все відбувається дуже повільно, скаржаться маріупольці. Квитанцію за січен

Що в Маріуполі відбувається з оплатою комунальних послуг, - ФОТО, фото-3

Після того, як ви подаєте документи на перерахунок, вам дають на підпис договір.

Черга до будинку, де зараз розташована міська окупаційна адміністрація. Тисячі питань, переважно з документами і комунальними послугами, які намагаються вирішити люди. 

«Рік тому представники адміністрації оголошували, що будинки, які перебувають у стані капремонту, проведеного підрядною організацією, не взяті на баланс міста, а тому оплату робити не потрібно. Рік тому нам обіцяли, що ті,хто вимушений обігріватися обігрівачами, тому що наша адміністрація не встигла відремонтувати зруйновані котельні, не будуть платити за електрику. Все брехня, все брехня…» - у відчаї написала Вікторія К. у Телеграм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Знаю, хто крав моє майно. Кожен - відповість. Все своє поверну
32,5%
Ставлюсь до людей, які крали, з розумінням. Співчуваю їм
9,2%
Мені байдуже до речей. Що пропало - то пропало. Всіх пробачаю
10,8%
Не буду повертатись в Маріуполь
13,8%
Не знаю, як я буду діяти. Немає у мене відповіді на це питання
33,6%
#Маріуполь

Останні новини
live comments feed...