Маріупольському краєзнавчому музею передали ікону Богородиці, - ФОТО
У фонд "Маріупольського краєзнавчого музею" передали старовинну позолочену ікону Богородиці ХІХ ст.
Про це повідомляє Телеграм-канал Маріупольської міської ради "Місто Марії".
Богородицю Одигітрію" працівники Львівської митниці вилучили та мали передати до музею ще до початку повномасштабного вторгнення. В.о. директора музею Олександр Горе приїхав у Львів, аби отримати ікону і передати її на тимчасове збереження в один з музеїв Львова.
"Те що ікона в той час залишилась у Львові і не була передана нашому музею, який під час війни постраждав і втратив більшу частину колекції, мабуть було Божим промислом.
Наш музей все одно буде відновлюватись і ця ікона є символічною. Ми постараємося обє'днати експонати, колекції і зусилля всіх регіонів, аби почати нове життя. Тому я сьогодні запрошую всіх після перемоги до Маріуполя, який ми теж відбудуємо. Адже відомо, що наше місто також названо в честь Богородиці Марії", - Олександр Горе.
Ікона зображує матір з Ісусом, який сидить на руках, правою рукою благословляє, а лівою - тримає згорток. Цей тип ікон є одним з найдавніших в Україні.
Проте історична спільнота Маріуполя вже відреагувала на заяву виконуючого обов'язки директора музею про те, що місто названо на честь Богородиці.
Бо відомий факт, що місто назване на честь дружини Павла Першого, російського царя. Місто носило певний час його ім'я - Павловськ, а коли Павел одружився, відбулося перейменування Павловська у Маріуполь.
Частина маріупольської громади виступала раніше, і наполягає на цьому зараз, що культувати наратив "місто Марії" - помилка, бо це підкреслює імперський вплив на місто і не має жодного стосунку до релігії.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube