• Головна
  • Нацбанк випустив медаль, присвячену трагедії Маріупольського драмтеатру, - ФОТО
13:27, 2 червня
Надійне джерело

Нацбанк випустив медаль, присвячену трагедії Маріупольського драмтеатру, - ФОТО


Пам`ятна медаль «Маріупольський драмтеатр - місце невимовного болю» була випущена 30 травня. Вона присвячена одній з найтрагічніших сторінок, що увійшла в історію жорстоких злочинів російської армії проти цивільного населення України. 

Маріупольський драмтеатр навесні 2022 року заповнився не глядачами вистав, а сотнями маріупольців, котрі сховалися від російських бомбардувань. Але ворог, нехтуючи законами ведення війни, 16 березня цілеспрямовано скинув надпотужну авіабомбу на театр, під завалами якого загинули сотні людей – переважно жінок, дітей, літніх людей. 

Нацбанк випустив медаль, присвячену трагедії Маріупольського драмтеатру, - ФОТО, фото-1

Як пояснюють в НБУ, на аверсі медалі розміщено: на дзеркальному тлі малий Державний Герб України та вертикальний напис УКРАЇНА (унизу ліворуч), рік карбування медалі – 20/23 (праворуч); у центрі на дзеркальному тлі абрису образу Божої Матері, яка тримає на розпростертих руках омофор, зображено неканонічний образ Богородиці, яка від горя і розпуки закрила обличчя руками, з під її долонь течуть сльози, що збільшуються донизу; угорі обабіч фігури на матовому тлі, що символізує руйнування міста, написи: МІСТО (ліворуч) МАРІЇ (праворуч); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

Нацбанк випустив медаль, присвячену трагедії Маріупольського драмтеатру, - ФОТО, фото-2

На реверсі медалі розміщено стилізовану композицію: на дзеркальному тлі, що символізує вибух авіабомби, під прицілом будівля театру, перед фасадами якої написано великими літерами російською мовою ДЕТИ, півколом написи – МАРІУПОЛЬСЬКИЙ (угорі ліворуч) ДРАМТЕАТР (унизу праворуч).

Нацбанк випустив медаль, присвячену трагедії Маріупольського драмтеатру, - ФОТО, фото-3

Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій

Скульптор: Іваненко Святослав , Дем`яненко Володимир

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #драмтеатр

live comments feed...