• Головна
  • 9 років та 76 день війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн
08:07, 10 травня 2023 р.

9 років та 76 день війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн

9 років та 76 день війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн

Сьогодні 10 травня. Триває 441 доба повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Протягом минулої доби противник завдав 23 ракетних та 43 авіаційних ударів, здійснив 97 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Для ракетних ударів ворог використав ракети різних типів, більшу їх частину було знищено нашими захисниками, та, нажаль, маємо і влучання. Зокрема, 5 ракет С-300 по містах Куп'янськ, Слов’янськ, Краматорськ і Костянтинівка. 

Віримо, що ЗСУ зможуть зупинити агресора. Допомагаємо армії. Стежимо за подіями в країні онлайн.

18.16 Чехія передасть Україні два зенітно-ракетні комплекси "Куб" і необхідні для цього ракети.

Про це заявив президент Чехії Петр Павел, передає České noviny.

Він зазначив, що зараз у стадії постачання знаходяться два ЗРК "Куб" із відносно великою кількістю ракет, які Україна може одразу використати, оскільки має навчені для такого типу техніки бійці.

18.12 В мережі опублікували відео уламків російської ракети "Кинджал", яку збила система Patriot в Україні.

16.54 Вдень 10 травня у низці населених пунктів окупованого Мелітопольського району прогриміли нові вибухи. 

Мер міста Іван Федоров заявив про звуки вибухів поблизу Василівки, Михайлівки та Токмака.

Від потужного вибуху у людей затремтіли шибки. Одразу після вибуху мешканці населених пунктів могли побачити у небі білі клуби диму.

16.52 Запас ракет типу “Кинджал” і “Калібр” у росії знаходиться на критичному рівні.

Про це повідомив в ефірі телемарафону "Єдині новини" представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, передає Укрінформ.

“Певне ракетне озброєння, особливо С-300, що загрожує прифронтовим територіям, у них є у великій кількості, а високоточні “Кинджали” і “Калібри” знаходяться на критичному рівні”, - сказав він.

За словами Юсова, через санкції у росії немає можливості стрімкого виробництва високоточного озброєння, але тим не менше “певне виробництво є”.

16.49 Окупанти посилили перевірки цивільних машин на дорогах тимчасово окупованих територій Запорізької області.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Так, місцеві мешканці повідомляють про більш прискіпливі допити та перевірки цивільних авто на блокпостах окупантів.

"Наближенням контрнаступу Сил Оборони України змушує окупантів нервувати та активніше шукати "українські ДРГ", - йдеться в повідомленні.

16.48 ЗСУ вдарили по групі кадирівців, які бенкетували з шашликами в окупованому селищі Плодородне Мелітопольського району Запорізької області, 23 окупанти ліквідовані. Про це з посиланням на Телеграм-канал "OSINT Бджоли" повідомив сайт sprotyv.info.

"Точна кількість вугілля уточнюється, але на зараз 23 тушки", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що інцидент стався в кафе "Тігран".

16.45 Після обстрілу військами РФ Херсона 10 травня у центрі міста пошкоджено водогін, повідомив начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко у Telegram.

«Чергові ворожі атаки Херсона. Унаслідок обстрілів у центрі міста пошкоджено водогін. Можливо, деякий час у центральній частині Херсона будуть перебої з водопостачанням. Наразі ведуться роботи щодо усунення наслідків обстрілів», – повідомив Мрочко.

16.43 Папа Римський Франциск продовжую свою миротворчу місію в Україні попри те, що українській владі про неї нічого не відомо.

Про це йдеться у заявы держсекретаря Ватикану кардинала П'єтро Пароліні.

За його словами, після попередньої заяви Франциска відбулися контакти із представниками Києва й Москви. Однак їх результати конфіденційні.

16.41 Українські захисники звільнили понад два кілометри Бахмута Донецької області, заявив командир підрозділу розвідників "Terra" у складі тактичної групи "Азов" Микола (Абдула) Волохов у коментарі "Еспресо".

"Зараз вже можна казати, що Сили оборони звільнили понад 2 км території Бахмута. Досягла цього результату 3-тя окрема штурмова бригада ЗСУ у складі якої веде бойові дії підрозділ "Terra". 1-й штурмовий батальйон і 2-й штурмовий батальйон у наступі за підтримки 1-го та 2-го механізованих батальйонів. Перемололи велику кількість росіян, є полонені", - наголосив Абдула.

16.39 У Миколаївській області на протитанковій міні підірвався селянин, який виїхав у поле на тракторі.

"Сьогодні, 10 травня, на протитанковій міні підірвався селянин з с. Петропавлівка Березнегуватської громади. Чоловік виїхав в поле, аби підготувати його до сівби та наїхав на небезпечний "сюрприз", залишений окупантами", - написав керівник поліції Миколаївської області Сергій Шайхет.

За його словами, аграрій отримав осколкові поранення і нині отримує медичну допомогу.

15.44 Велика Британія готова офіційно визнати ПВК "Вагнер" терористичною організацією, щоб посилити тиск на Росію.

Про це пише The Times з посиланням на джерело в уряді.

Співрозмовник видання зазначив, що після двох місяців роботи над юридичним обґрунтуванням цього кроку заборона групи є "неминучою" і, ймовірно, буде ухвалена протягом кількох тижнів.

Ухвалення заборони зробить кримінальним злочином причетність до "Вагнера", відвідування зборів групи, її підтримка чи носіння символіки ПВК. Найманці "Вагнера" опиняться в одному списку з бойовиками угруповань "Ісламська держава" та "Аль-Каїда".

15.37 Очікуваний контрнаступ українських військ може бути не останнім у війні з Росією.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтервʼю Bild.

«Не вважайте цей контрнаступ останнім, тому що ми не знаємо, що з цього вийде. І якщо цим контрнаступом нам вдасться звільнити наші території, то наприкінці ви скажете, що це було останнє, а якщо ні, то треба готуватися до наступного контрнаступу», – сказав очільник зовнішньополітичного відомства.

15.34 Зрадники України на окупованій частині Херсонської області намагаються перевестися на роботу у РФ, однак  отримують масові відмови. Про це повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. 

"Працівники окупаційних органів влади, які росія створила на тимчасово окупованій території Херсонської області, останні тижні все частіше намагаються перевестися на роботу на територію росії. І отримують масові відмови, незважаючи на наявність паспортів росії і яскраво виражену проросійську позицію. До багатьох із них тільки зараз стало доходити, що вони нікому не потрібні. Вірніше, вони потрібні тут і зараз, поки потрібні були корисні ідіоти, з яких треба було зліпити апарат управління. А далі – все", - написав Соболевський.

Він порадив зрадникам, або чекати на деокупацію та відповідальність за зраду, або "валіть на болота і там намагайтеся влаштувати своє жалюгідне життя".

15.33 Біля міста Бидгощ знайшли уламки, попередньо, російської ракети Х-55. Про це свідчать перші висновки Технічного інституту Повітряних сил Польщі, повідомляє RMF24.

Там припускають, що Х-55, найімовірніше, потрапила в Польщу з-за східного кордону. Таких ракет Варшава на озброєнні не має, тож версію про те, що під Бидгощем знайшли ракету, випущену з польського полігону, наприклад, під час навчань або випробувань систем ППО, виключають.

Якщо інформацію підтвердять остаточно, то, імовірно, ракету випустили з російського літака з території Білорусі. Як пише BBC News Україна, вона могла пролетіти по Польщі близько 300−500 кілометрів.

15.18 Сили оборони створять нові мобільні групи протиповітряної оборони, повідомив командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв.

«Ми намагаємося віднайти найдієвіші методи протидії повітряним небезпекам», – зазначив Наєв.

Командувач також розповів, що «передав захисникам нову партію автівок для створення мобільних вогневих груп протиповітряної оборони».

15.15 Російські окупаційні війська зменшили кількість ракетоносіїв у Чорному морі. На бойовому чергуванні нині перебувають три ракетоносії, інформують Військово-морські сили ЗСУ в Facebook.

"У Чорному морі на бойовому чергуванні знаходиться 17 ворожих кораблів, серед яких три носії крилатих ракет "Калібр", загальний залп до 24 ракет... У Середземному морі — знаходиться до п'яти ворожих кораблів, з них один носій крилатих ракет "Калібр", загальний залп до чотирьох ракет", - йдеться в повідомленні.

В Азовському морі РФ тримає два кораблі.

15.14 Радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк прокоментував ситуацію, в якій опинилась пвк "вагнер" у Бахмуті під керівництвом євгенія пригожина, зазначивши, що терористичному угрупованню не залишилось нічого, окрім як "чекати на фінал".

"Ідеальний "цугцванг пригожина". Іти вперед не можна: знищать ЗСУ… Повернутися назад не можна: знищать загороджувальні загони міноборони рф… Стояти на місці – просто знищать. Боєприпасів не дають. Що лишається? Бути офіційно визнаним терористичним угрупованням. І чекати на фінал...", - написав радник глави ОП

15.12 Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" повідомило про наявність у компанії інформації щодо планів російських окупантів вивезти з Енергодара - міста-супутника Запорізької АЕС - 3,1 тис. працівників станції.

"Отримано інформацію про підготовку російських окупантів до "евакуації" з міста-супутника Запорізької атомної електростанції близько 3,1 тис. осіб", - поінформував "Енергоатом" у середу.

Як зазначили в НАЕК, насамперед ідеться про вивезення 2,7 тис.працівників станції, які підписали контракт із фейковим АТ "Експлуатувальна організація Запорізької АЕС" або іншим підприємством "Росатома", а також членів їхніх сімей.

14.42 Російські військові 10 травня обстріляли з артилерії місто Вовчанськ Харківської області – загинув чоловік, під завалами може перебувати жінка, повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

"Ворог з артилерії знову обстріляв мирних мешканців у м. Вовчанськ. На жаль, внаслідок цього обстрілу загинув цивільний чоловік. Щирі співчуття рідним та близьким загиблого", - йдеться у повідомленні.

За попередньою інформацією, під завалами ще може перебувати одна жінка. На місці працюють екстрені служби.

12.07 На Таврійському напрямку російські війська продовжують зосереджувати основні зусилля на спробах наступу на Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Протягом минулої доби ворог 18 разів атакував позиції Збройних сил України, але, отримавши відсіч, відійшов.

Про це повідомляє об’єднаний пресцентр Сил оборони Таврійського напрямку.

Ворог обстрілює позиції ЗСУ та населені пункти, що межують із лінією зіткнення, з танків, систем залпового вогню та ствольної артилерії. Для коригування вогню артилерії противник використовує безпілотники.

Загалом на Таврійському напрямку протягом доби зафіксовано 434 обстріли.

12.08 Російські окупаційні війська у вівторок, 9 травня, обстріляли  Великописарівську, Білопільську, Юнаківську, Краснопільську, Хотінську громади Сумської області. Зафіксовано 88 вибухів, повідомляє Сумська ОВА в Telegram.

"Великописарівська громада: по території громади ворог вдарив з міномету (один вибух). Унаслідок обстрілу пошкоджено одне приватне житлове домоволодіння. Також був обстріл з АГС (10 вибухів). Білопільська громада: був артилерійський обстріл (п'ять вибухів) та з АГС (25 вибухів), також 29 мін скинули росіяни на територію громади", - йдеться в повідомленні.

Окупанти із САУ обстріляли Юнаківську громаду - зафіксовано вісім вибухів. Під мінометний обстріл потрапила Краснопільська громада (два вибухи). Війська РФ скинули три міни на Хотінську громаду.

11.54 У рф заявили, що під "удари" потрапив наливний пункт нафтопроводу "Дружба" у брянській області, що в 150 кілометрах від кордону, повідомляють російські телеграм-канали.

Baza повідомляє, що близько п'ятої години ранку 10 травня під нібито два "удари" потрапив "наливний пункт" нафтопроводу "Дружба" у селищі свень.

"Удари" наразі невідомо чим, як повідомляється, припали на три порожні резервуари для зберігання нафтопродуктів - на них нібито виявили "пробоїни близько 10 сантиметрів". Жодних витоків чи займання при цьому не сталося, ніхто не постраждав, зазначає телеграм-канал.

11.52 Власник ПВК Вагнера Євген Пригожин оголосив, що сили ПВК не буде виведено з Бахмута до раніше встановленого терміну 10 травня, незважаючи на те, що Міністерство оборони РФ не надало "Вагнеру" додаткових снарядів, повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 9 травня.

"Пригожин додав, що Міноборони Росії погрожувало "Вагнеру" звинуваченням у зраді, якщо Пригожин відкличе війська з Бахмута, що, ймовірно, є однією з причин, чому він не виконує своєї погрози від 5 травня піти з Бахмута, якщо Міноборони Росії не зможе повністю забезпечити "Вагнера" боєприпасами до 10 травня", - зазначають аналітики.

Нездатність Пригожина виконати свою погрозу відходу, наголошується у звіті, свідчить про те, що він усвідомлює свою залежність від Міноборони Росії.

11.49 Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний відмовився від участі у засіданні Військового комітету НАТО на рівні начальників генштабів. Він не буде присутнім "навіть у форматі відеоконференції" через "напружену оперативну ситуацію" на фронті.

Про це заявив голова Військового комітету НАТО британський адмірал Роб Бауер, пише на bankingnews.gr .

"Я отримав вчора листа українського командувача Залужного, який поінформував, що через напружену оперативну ситуацію на землі не зможе взяти участь у засіданні Військового комітету НАТО навіть у форматі відеоконференції", - розповів адмірал Роб Бауер.

За його словами, навіть про це запитання України домінуватиме на сьогоднішньому засіданні військового комітету НАТО. Також Бауер повідомив, що підготовку українського контрнаступу представників країн НАТО проінформує військовий представник України у Брюсселі.

11.41 Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва знову заявив про своє бажання виступити посередником у мирних переговорах між Україною та РФ.

Про це він сказав під час зустрічі з прем'єром Нідерландів Марком Рютте, який перебуває у Бразилії з візитом, повідомляє Metropoles.

Бразильський лідер заявив, що мир в Україні може бути досягнутий шляхом переговорів, під час яких Бразилія допоможе знайти "золоту середину".

11.39 Станом на 10 травня в шести областях України перебої з постачанням електроенергії через знищення ворогом енергетичної інфраструктури.

По це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики в Телеграм-каналі. Там уточнили, які регіони наразі "без світла".

"Без світла залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях", - йдеться у повідомленні.

Міністерство зазначає, що ворог продовжує нищити цивільну енергетичну інфраструктуру України. Зокрема, вчора під час артилерійського обстрілу було пошкоджено одну з будівель АТ "Харківобленерго" в області. Загиблих і постраждалих серед персоналу немає. 

Водночас енергетики продовжують роботи з відновлення енергопостачання.

11.37 Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надсилати Україні далекобійні ракети ATACMS. Однак у Білому домі не проти, щоб це зробила Велика Британія. WP припускає, що йдеться про британські крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow

Про це пише видання Politico з посиланням на офіційних осіб США.

У Вашингтоні вважають, що передача далекобійних ракет Україні Британією послабить тиск на Штати, оскільки багато хто давно очікує від них рішучого кроку та передачі Києву ракет дальністю до 300 кілометрів.

Однак чиновники заявили, що Штати продовжать постачати Україні засоби протиповітряної оборони, боєприпаси та бронетехніку.

11.30 Протягом минулої доби, 9 травня, на Донеччині  під обстрілами перебували 15 населених пунктів. Ворог вів вогонь з авіації, ЗРК «С-300», РСЗВ «Град» і «Смерч», артилерії. У місті Часів Яр вбито одного цивільного. Ще 1 людина в області дістала поранення.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

На Волноваському напрямку пошкоджено будинки в Новоукраїнці Вугледарської ТГ.

На Донецькому напрямку 6 разів під обстріли потрапляла Курахівська ТГ: пошкоджено 10 приватних будинків і 2 багатоповерхівки у Кураховому, 1 будинок в Острівському. Поодинокі обстріли зафіксовано в Авдіївці, Мар'їнці та Очеретинській ТГ.

На Горлівському напрямку у Костянтинівці поранено 1 людину, пошкоджено 4 приватні будинки та адмінбудівлю. На території громади пошкоджено також 3 будинки в Новодмитрівці. Ще 4 будинки пошкоджено у Васюківці Соледарської ТГ.

На Лисичанському напрямку у Лиманській ТГ пошкоджено 2 будинки у Зарічному та 3 у Ямполі. У Сіверську пошкоджено адмінбудівлю, у Званівці — 4 будинки.

9.52 Російські війська минулої доби атакували із двох напрямків на Луганщині, тим часом на окупованій території продовжують примусову паспортизацію - лікарів звільнять у разі відсутності паспорту рф, повідомив голова Луганської ОВА Артем Лисогор.

"Відносна тиша спостерігалася на Сватівському напрямку декілька днів. Але вчора росіяни спробували покращити там власне тактичне положення. На нашій ділянці фронту противник діє більш обережно в плані нападу, якщо порівнювати з Бахмутом. Бо на Луганщині з боку ворога йдуть в наступ регулярні війська. Вчора вони намагалися атакувати поблизу Стельмахівки та Білогорівки. І вчергове були зупинені українськими бійцями", - повідомив Лисогор.

9.50 Напередодні російські війська вчергове поцілили по Куп'янську Харківської області. Окупанти завдали ударів по місту ракетами "Іскандер". Є поранені.

Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

"Вчора ввечері (9 травня - Ред.) ворог завдав ракетного удару по місту Куп'янськ. Попередньо, ракетами "Іскандер". Пошкоджено будівлі цивільного підприємства та п'ять приватних житлових будинків", - розповів голова ОВА.

За даними Синєгубова, внаслідок російської атаки поранено троє людей. 57-річна жінка отримала легкі ушкодження. Стан 59-річної жінки та 46-річного чоловіка медики оцінюють як середньої важкості.

9.49 За добу 9 травня російські війська 107 разів вдарили по Запорізькій області, у ніч на 10 травня під час обстрілу Мікільського отримала важкі поранення жінка, повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко

"За минулу добу ворог завдав 107 ударів: 93 артобстріли, 10 з РСЗВ, 3 атаки з БПЛА та авіаудар.

Під вогнем знову опинилися 19 населених пунктів на лінії фронту навколо Кам'янського, Оріхова та Гуляйполя.

Цієї ночі під час обстрілу Мікільського вдома важкі поранення отримала 34-річна жінка. Їй надається вся необхідна допомога", - йдеться у повідомленні.

8.52 За 9 травня росіяни вбили 1 цивільного — у місті Часів Яр. Ще 1 людина в області дістала поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

8.49 Відеожурналіст Арман Сольден загинув на сході України, біля Часового Яру (Донецька обл.) внаслідок ракетного удару, повідомляє агентство AFP.

"Усе агентство приголомшене загибеллю Армана. Його смерть - це жахливе нагадування про ризики та небезпеки, з якими щодня стикаються журналісти, які висвітлюють конфлікт в Україні", - заявив президент AFP Фабріс Фріс.

Як повідомляється, журналісти агентства разом із групою українських солдатів потрапили під обстріл системи залпового вогню "Град" на околицях міста Часів Яр, в околицях Бахмута. Сольден загинув унаслідок близького влучення ракети до місця, де він перебував.

32-річний громадянин Франції родом із Сараєва, Сольден разом із іншими журналістами агентства приїхав в Україну наступного дня після початку російської агресії і відтоді регулярно виїжджав на передову, на схід і південь країни.

8.47 За минулу добу, 9 травня, російські війська 63 рази обстріляли Херсонщину. Про це повідомив голова ОВА Олександр Прокудін.

Ворог випустив 354 снаряди з важкої артилерії, «Градів», танків, СПГ, БПЛА та авіації.

Херсон загарбники обстріляли сім разів.

Російські окупанти поцілили  у житлові квартали населених пунктів області, а також у школу, фельдшерський пункт, територію та будівлю торговельного центру.

Внаслідок російських ударів одна людина отримала поранення.

8.45 Губернатор Курської області Росії, що межує з Україною, вранці 10 травня заявив про збиття «ворожого безпілотника».

За словами Романа Старовойта, дрон нібито збити під Курськом, уламки впали в селі Толмачово, пошкодивши газову трубу і фасад будинку.

8.39 За минулу добу Збройні сили України знищили ще 690 російських окупантів. Загалом із початку повномасштабного вторгнення Росія вже втратила в Україні 196 310 військових.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 10.05.23 орієнтовно склали:

  • особового складу - близько 196310 (+690) осіб ліквідовано

  • танків - 3736 (+2)

  • бойових броньованих машин - 7275 (+18)

  • артилерійських систем - 3039 (+8)

  • РСЗВ - 555 (+1)

  • засоби ППО - 308 (+1)

  • літаків - 308 (+0)

  • гелікоптерів - 294 (+0)

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня - 2624 (+6)

  • крилаті ракети - 970 (+15)

  • кораблі / катери - 18 (+0)

  • автомобільної техніки та автоцистерн - 5974 (+5)

  • спеціальна техніка - 389 (+1).

8.25 Російські війська у ніч проти 10 запустили на Дніпропетровську області іранські дрони Shahed.

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Атака відбулася близько півночі. Підрозділи повітряного командування «Схід» збили три безпілотники.

Невідомо скільки загалом запустили дронів по області. Однак в ОВА про влучання не повідомляють.

Решта ночі в області пройшла спокійно.

8.18 РФ крайньою хвилею ракетних ударів по Україні хоче показати, що стримує майбутній контрнаступ ЗСУ, але, насправді, суттєвого впливу це не має.

Про це йдеться у свіжому огляді аналітиків Інституту вивчення війни (ISW). Експерти вважають, що російські сили намагаються проводити майже щоденні серії ракетних ударів, щоб показати, що стримують потенційні майбутні українські контрнаступальні операції. "Але зниження ефективності ударів, ймовірно, не є суттєвим фактором, що стримує українські дії", - вважають аналітики.

Крім того, у звіті Інституту зазначається, що президент РФ Володимир Путін не використав звернення до Дня Перемоги для будь-яких значних змін у своїй риториці. Він, як і раніше представив РФ такою силою, яка успішно протистоїть усьому Заходу.

8.00 Ранкове зведення Генерального штабу ЗСУ

Противник зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках - здійснив 46 атак. Найзапекліші бої тривають за міста Бахмут та Мар’їнка.

На Волинському та Поліському напрямках без особливих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник з артилерії обстріляв населені пункти Гасичівка, Залізний Міст, Мурав'ї Чернігівської області; Товстодубове, Бачівськ, Старі Вирки, Іскрисківщина, Волфине, Юнаківка, Могриця, Попівка і Славгород Сумської області, а також Гоптівка, Варварівка, Бугруватка, Огірцеве, Гатище, Плетенівка, Тихе, Мала Вовча, Бударки, Землянки, Вільхуватка, Дворічанське та Хатнє на Харківщині.

На Куп’янському напрямку противник намагався покращити тактичне положення, вів наступальні дії поблизу населених пунктів Масютівка та Стельмахівка, успіху не мав. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали Кам'янка, Колодязне, Красне Перше, Фиголівка, Новомлинськ, Дворічна, Кіндрашівка, Лиман Перший, Табаївка, Харківської області та Стельмахівка на Луганщині.

На Лиманському напрямку ворог вів безуспішні наступальні дії в районі Білогорівки. Артилерійських обстрілів зазнали Макіївка, Білогорівка і Веселе Луганської області та Ямполівка і Спірне - Донецької.

На Бахмутському напрямку противник продовжує вести наступ. Протягом минулої доби вів безуспішні наступальні дії у місті Бахмут, а також у напрямку населених пунктів Іванівське та Ступочки. Від ворожих обстрілів постраждали Оріхово-Василівка, Богданівка, Бахмут, Іванівське, Часів Яр, Ступочки, Залізне та Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку противник наступальних дій не проводив. Завдав авіаудару в районі Авдіївки. Здійснив обстріли населених пунктів Новокалинове, Авдіївка, Первомайське, Нетайлове та Карлівка Донецької області.

На Мар’їнському напрямку підрозділи сил оборони відбили численні атаки противника в районі міста Мар’їнка. В той же час, ворожих обстрілів зазнала, зокрема, Георгіївка Донецької області.

На Шахтарському напрямку минулої доби ворог наступальних дій не проводив. Завдав авіаційного удару в районі Великої Новосілки. Здійснив обстріли населених пунктів Новомихайлівка, Водяне, Вугледар, Пречистівка та Велика Новосілка.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник обороняється. Завдав авіаударів по Оріхову, Кізомису та Станіславу.  Обстріляв населені  пункти Времівка та Новопіль Донецької області; Ольгівське, Полтавка, Малинівка, Гуляйполе, Чарівне, Мала Токмачка, Оріхів, Новоданилівка, Новоандріївка, Степове, Кам’янське і Плавні на Запоріжжі та Антонівка, Молодіжне і Зеленівка Херсонської області.

У Енергодарі російські окупанти організували так звану "евакуацію" для членів сімей працівників Запорізької АЕС. При чому, співробітникам електростанції виїзд з міста заборонено.

Окупаційна так звана влада анонсувала евакуацію людей до Бердянська і Кирилівки на бази відпочинку та готелі. Однак, тих, хто погодився вивезли до Ростовської області та розмістили у наметових містечках.

Дещо інша ситуація склалась у Великій Білозерці. Минулого тижня більшість колаборантів залишили населений пункт на власних транспортних засобах у напрямку Криму.

Авіація Сил оборони за минулу добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки противника, а також 2 ударів по зенітно-ракетних комплексах.

Минулої доби наші захисники збили 6 ворожих БпЛА різних типів, 3 із них - типу "Шахед".

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили пункт управління, 4 райони зосередження живої сили, 2 артилерійських підрозділи на вогневій позиції та станцію радіоелектронної боротьби противника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна
live comments feed...