• Головна
  • "Наш будинок вважають безхазяйним". Маріупольці, які залишили місто, не можуть довести окупантам своє право на житло
11:10, 4 квітня 2023 р.
Надійне джерело
Продовження теми

"Наш будинок вважають безхазяйним". Маріупольці, які залишили місто, не можуть довести окупантам своє право на житло


У Маріуполі 665 приватних житлових будинків окупаційна влада вважає "безхазяйним" і найближчим часом планує їх використовувати у своїх цілях. Наразі маріупольці, які вимушено залишили місто, намагаються довести окупантам своє право на приватну власність.

Як розповіла 0629 маріуполька Ольга (ім'я змінено, - ред.), вона випадково дізналася, що її будинок тепер "безхазяйний".

Їй вдалося зв'язатися з представниками вуличного комітету, які складали списки порожніх будинків у Кальміуському районі. Ользі пояснили, що коли приходили до неї додому, ніхто не озвався. Представники комісії подивилися, що навколо будинку все заросло травою, і вирішили, що тут давно ніхто не живе.

"Я їм кажу, що це моя територія, моя трава. Це моя особиста справа, що я робитиму на своїй ділянці, але це не означає, що будинок безхазяйний", - обурена Ольга.

На її запитання, чому не спитали сусідів, кому належить будинок, у вуличкомі відповіли, що на збір інформації за адресами їм дали лише три дні, тому не було часу на подібні розпитування. Як з'ясувалося, списки були складені приблизно місяць тому, і ось нещодавно були оприлюднені на різних сайтах.

Тепер, щоб довести право власності додому, Ользі необхідно зібрати пакет документів – договір купівлі-продажу, фотокопію паспорта та довести, що люди, які замість вас у Маріуполі будуть передавати документи, є вашими родичами.  

У цій ситуації Ользі пощастило – у Маріуполі перебувала її мама, яка змогла передати документи та вирішити ситуацію.

Ольга зазначає, що при цьому жодних довідок, що будинок перестав бути "безхазяйним", в адміністрації окупантів їй не дали.

"Хоча я перебуваю в РФ, ніякі сайти "ДНР" у мене не відкриваються, тому перевірити, як насправді справи з моїм домом не можу. Вирішують чужі долі", - каже вона.

Наразі маріупольці, які переїхали до РФ, та мають аналогічні проблеми з власністю у Маріуполі, збирають підписи під зверненням до путіна. Вони пропонують йому вплинути на главу "ДНР" пушиліна та врегулювати питання безхазяйного житла, спростити порядок підтвердження права власності, а також продовжити термін, після якого житло можна вважати безхазяйним.

Фото screenshot звернення маріупольців

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупанти планують в безхазяйних будинках розмістити російських військових та чиновників.

Читайте також: В Маріуполі окупанти хочуть привласнити більше 600 приватних будинків

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь

live comments feed...