• Головна
  • Авторка мовного скандалу Галина Лєкунова повернулась в Маріуполь, - ФОТО
12:30, 29 березня 2023 р.
Надійне джерело

Авторка мовного скандалу Галина Лєкунова повернулась в Маріуполь, - ФОТО

Гарячий скандал на ґрунті використання української мови виник в 2021 році. Його авторка Галина Лєкунова порушила Закон України про використання державної мови, проте вважала себе ображеною і навіть зверталась до міжнародних організації за захистом. Під час захоплення Маріуполя Лєкунова залишила місто, але тепер повернулась і відновлює роботу ветеринарної кліники в приміщенні, яке їй не належить.

Нагадаємо історію гучного скандалу. В 2021 році вступив у дію Закон про використання державної мови, який зобов’язав використовувати саме державну мови в сфері обслуговування.

Галина Лєкунова, власниця ветеринарної клініки «Західна», обурилась цією вимогою. Вона напередодні отримала грант від Європейського Союзу на створення власної клініки, проте залишилась противницею і європейської інтеграції, і української мови.

Авторка мовного скандалу Галина Лєкунова повернулась в Маріуполь, - ФОТО, фото-1

На своїй сторінці в Фейсбуці вона написала пост, в якому запропонувала знижку всім, хто буде до ней звертатись російською мовою. Тут і виник скандал.

Авторка мовного скандалу Галина Лєкунова повернулась в Маріуполь, - ФОТО, фото-2

Мовний омбудсман Тарас Кремінь зазначив в коментарі 0629, що така позиція маріупольчанки є порушенням закону. І розпочав перевірку.

Скандал долетів до столичних ЗМІ. Редактор «Історичної правди» Вахтанг Кіпіані звернувся із запитом до комунального підприємства «Щасливі тварини», де колись працювала Лєкунова, але отримав грубу відповідь.

Авторка мовного скандалу Галина Лєкунова повернулась в Маріуполь, - ФОТО, фото-3

В соціальних мережах виник шквал обурення такої позицією маріупольчанки, проте знайшлись і ті, хто її підтримав.

В кінці цієї історії Галина Лєкунова таки вибачилась, але не за свою позицію, а за власників приміщення клініки, сусідів та рідних, які, за її словами постраждали через цей скандал.

І ось тепер Лєкунова в окупованому Маріуполі відновлює роботу ветеринарної клініки. Правда, не тому приміщенні, де лікарня була раніше, а на вулиці Куїнджі, яку ветеринарка називає за радянським зразком – вулицею Артема.

«Ну что, второй раз в моей жизни увлекательная игра "Построй клинику с нуля". Надеюсь, что наработанный на прошлых уровнях опыт мне поможет. 

Чтобы не было вопросов, сразу поясню - мы бы и рады открыться на прежнем месте, но, к сожалению, это невозможно. В прежнем помещении достаточно большие проблемы с коммуникациями, поэтому мы нашли другое. Теперь будем тут вить гнездо», - повідомила Лєкунова.

На питання в коментарях, а чи є у неї документи на право власності на цей будинок, в який вона переїхала, Галина Лєкунова не відповіла, ігнорувала цей запит.

А ось на інше питання відреагувала гостро.

Авторка мовного скандалу Галина Лєкунова повернулась в Маріуполь, - ФОТО, фото-9

Ірина Райлян спитала, що буде робити Лєкунова після деокупації Маріуполя. На що ветеринарка попросила на пхати носа в її справи.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ні, не змінились. Повернусь, як тільки це буде безпечно
49,0%
Не змінились - я не збирався (-лась) повертатися і зараз не збираюсь
11,5%
Так, змінились. Не зможу жити в Маріуполі, хоча раніше дуже хотіла (хотів) повернутись
17,0%
У мене немає відповіді на це питання. Знаходжусь у підвішеному стані
22,5%
#Маріуполь #мова #скандал #Лекунова
live comments feed...