• Головна
  • Виконком ухвалив новий проєкт бюджету Маріуполя. Пояснюємо, що це означає
14:00, 27 березня 2023 р.
Надійне джерело

Виконком ухвалив новий проєкт бюджету Маріуполя. Пояснюємо, що це означає

Виконком ухвалив новий проєкт бюджету Маріуполя. Пояснюємо, що це означає

Через неможливість зібрати депутатів Маріупольської міської ради на сесію місто увійшло в 2023 рік без бюджету. Перший квартал міська влада витрачала 1/12 бюджету минулого року. На минулих вихідних виконком Маріупольської міськради затвердив новий проєкт бюджета на 2023 рік. 

В коментарі 0629 депутати міськради від фракції "Сила людей" зазначили, що це технічна процедура, щоб і надалі місту можна було отримувати 1/12 від бюджету минулого року. 

Депутати кажуть, що питання підготовки до сесії з ними поки не обговорюється. 

Проект бюджету є у розпорядженні 0629.

Згідно з документом, доходи бюджету міської територіальної громади становлять 3 073 917 895,0 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету міської територіальної громади – 3 040 027 463,0 гривень та доходи спеціального фонду бюджету міської територіальної громади – 33 890 432,0 гривень, у тому числі бюджету розвитку – 48,0 гривень.

Додатково у зв’язку з воєнними діями держава дає дотацію у 1, 469 856 млрд грн.

Видатки бюджету становлять 3 073 917 895,0 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету міської територіальної громади – 2 2 254 658 399,0 гривень та видатки спеціального фонду бюджету міської територіальної громади –819 259 496,0 гривень, у тому числі бюджету розвитку – 785 369 112,0 гривень.

Серед витрат, які заплановані на 2023 рік,  624 520 397,0 гривень - видатки на реалізацію міських/регіональних цільових програм, а також 90, 751 млн гривень - надання кредиту на виконання гарантованих міською радою зобов'язань комунальних підприємств МТТУ та Маріупольводоканал.

Виконком ухвалив новий проєкт бюджету Маріуполя. Пояснюємо, що це означає, фото-1

Документ також визначає перелік захищених статей видатків, навіть при скороченні бюджету. Серед них: оплата праці бюджетників, обслуговування місцевого боргу, забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

На запит 0629 у Маріупольській міськраді підкреслили, що виконком не ухвалює бюджет, а лише затверджує проєкт бюджету. 

“Виконком це робив ще в грудні минулого року. Чому знадобилось це робити зараз? Просто міський бюджет отримав трансферти, які не були враховані в попередньому проєкті, наприклад, державна субвенція на сферу освіти, або на забезпечення діяльності органів самоврядування. Тобто ці корективи треба було внести і затвердити вже оновлений проєкт. Це суто технічне питання”, - зазначили у міськраді

Проєкт має бути готовий для того, щоб в подальшому його вже ухвалювати згідно до законодавства. 

“Наразі про підготовку до скликання сесії не йдеться. Ми ще чекаємо на рішення ВР, яке б мало б врегулювати законодавчі питання”, - підсумували у міськраді

Нагадаємо, раніше голова Донецької ОВА Павло Кириленко наголосив, що у Маріуполі буде створена військова адміністрація.

Маріупольська міська рада більше року не може зібратись на чергову сесію через відсутність кворуму, а також через велику кількість представників заборонених партій у міськраді. Це створює проблеми для ухвалення фінансових рішень, в тому числі фінансування центрів "ЯМаріуполь".

Читайте також: 

Замість сесії – День депутата. Про що говорили народні обранці Маріуполя

Що відбувається з бюджетом Маріуполя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #міскрада #бюджет
Останні новини
live comments feed...