Вкрала бренд і змушує дітей розважати окупантів. Історія колаборантки з Маріуполя Інни Міщенко, - ФОТО
«Квітнь» і «Веснянка» - це культові для Маріуполя танцювальні колективи. Важко перерахувати всі нагороди і міжнародні премії, які були завойовані талановитими вихованцями Людмили Федотової.
Справжній бренд Маріуполя у сфері народного танцю.
Колектив був створений в 1993 році і незмінно працював з тих пір на базі Палацу металургів.
Після початку повномасштабного російського вторгнення, більша частина колективу залишила окуповане місто. Проте знайшлась людина, яка привласнила бренд «Квітня» та «Веснянки» і почала створювати колектив в окупації.
Це Міщенко Інна Олександрівна, хореограф.
Її родина майже вся пов’язана з народними танцями. Донька викладала в «Квітні», поки не пішла у декретну відпустку, зять Ставицький Олег теж був хореографом в колективі. Кажуть, завжди мав проросійські погляди і не приховував це від батьків вихованців.
Коли Маріуполь почали обстрілювати, Міщенко разом з родиною виїхала в Нікольське, там у них дача. А після окупації Маріуполя вони всі разом повернулись. І вже в серпні Міщенко почала зв’язуватись з батьками своїх вихованців з пропозицією відновити заняття.
«Вона зателефонувала мені приблизно в вересні, - розповів 0629 директор Палацу металургів Ігор Павлюк. – Попередила, що збирається відновити роботу колективу. Я сказав, що звісно, це її рішення, але вимога така: не чіпати назви колективів, «Квітень» та «Веснянка». Проте вона не послухалась».
За словами Ігоря Павлюка, це єдиний колектив («Квітень» і «Веснянка» - доросла і дитяча частина одного танцювального колективу), який пішов на колаборацію з ворогом.
За словами директора, в місті залишилась ще хореографиня з ансамблю сучасного танцю "Проспект", але вона створює новий колектив, з новою назвою і не присвоює чужий бренд.
Але справа не тільки в назві. Найстрашніше - використовувати дітей для розваг російської армії.
«Я бачив фото. Вони танцюють для військових. Це найстрашніше в цій історії», - вважає директор Палацу металургів.
Сам палац зараз зруйнований. Окупанти обіцяють його відремонтувати, але навряд чи встигнуть до контрнаступу.
А тим часом колишня хореографиня «Квітню» змогла зібрати невелику групу дітей і проводить заняття на базі музичної школи №3, а також частково – в центрі реабілітації дітей з інвалідністю «Повір в себе».
Ну і, звісно, Міщенко вкрала не тільки назву колективів, а і костюми, які вціліли.
«Вона казала мені по телефону, щоб я не ставився до неї упереджено і пообіцяла, що колектив збереже в програмі українські танці. Здається, вона не розуміє, що робить», - каже Ігор Павлюк.
Але поки що, судячи з фото, «Квітень» та «Веснянка» виконують танці інших народів світу, не українські. І роблять вони це перед тими, хто вбив місто і близько 100 000 маріупольців.
"Після того, як колектив став виступати для вбивць маріупольців, вважаємо це найвищим цинізмом", - написали 0629 деякі батьки вихованців "Веснянки".
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube