• Головна
  • Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО
10:15, 20 березня 2023 р.
Надійне джерело

Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО

Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО

Нічний візит диктатора путіна на місце свого злочину в Маріуполь породило аналогію з іншим візитом, іншого диктатора в це місто – Гітлера. Ми вирішили розповісти вам про деталі цих візитів.

Що передувало візитам

29 листопада 1941 р. війська Південного фронту Червоної армії несподівано для командування групи армій «Південь» перейшли в контрнаступ, і, вибивши німців з Ростова-на-Дону (залишеного 21 листопада), рушили до Таганрогу. Тільки на Самбецьких висотах, за 18 км на схід від Таганрога, радянські війська були зупинені.

Контрнаступ РСЧА (перше потужне з початку війни) привело Гітлера в лють. Як так, його непереможні війська не лише зупинені, а й задкують назад! Вирішивши, що у відступі під Ростовом винен особисто командувач групи армій "Південь" фельдмаршал Карл фон Рундшедт, фюрер прилетів на фронт особисто зняти його.

Нагадаємо, що штаб групи армій «Південь» знаходився в Маріуполі, у будівлі колишнього повітового земства на вулиці Рози Люксембург (нині Земській). Тож Гітлер вирішив їхати в Маріуполь.

Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО, фото-1

В березні 2022 року диктатор путін отримав ордер від Міжнародного кримінального суду в Гаазі на арешт. Суд має підстави вважати, що сам путін був організатором викрадення тисяч українських дітей і депортації їх в табори перевиховання на території росії.

Ця тема стала топовою в п’ятницю на минулому тижні. І сам факт того, що посадовим особам в Кремлі треба було пояснювати такі неприємні і принизливі речі, як ордер на арешт, змусив шукати інфопривід, якій зміг би перебити Гаагу. Тож була ухвалене рішення, що путін має приїхати в Маріуполь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський Лебенсборн. Як Путін йде шляхом Гітлера, викрадаючи дітей. Подробиці, - ФОТО

Є багато думок. Що в Маріуполь приїхав не путін, а двійник.

Стоп-кадр з відео російських пропагандистів

Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО, фото-2

Але це вже не так і важливо. Злочинець їде під прихистком ночі на місце свого злочину, щоб перебити гіркоту приниження після Гааги. 

А ще – для того, щоб показати, що він досі військовий лідер і здатен контролювати ситуацію. Навіть  якщо це відбувається у Маріуполі, за 120 км від лінії фронту.

Деталі візиту 

Гітлер приїхав в Маріуполь 1 грудня 1941 року. Прилетів на своєму  особистому літаку «Юнкерс-87».  За словами німецької пропаганди, великий вождь німецького народу  та визволитель (нічого не нагадує? – ред. 0629) змерз в літаку і попросив у пілота його чоботи. Потім, коли Гітлер вийшов з літаку, він залишив чоботи біля трапу. Ось по цим чоботам і знайшли фотографії з візиту Гітлера в Маріуполь.

Архівне фото, яке є в розпорядженні редакції 0629

Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО, фото-3

Аеродром знаходився в Кальміуському районі, неподалік сучасної площі Незалежності (басейн «Нептун»).

Фюрер сів у машину та поїхав від аеродрому до центру Маріуполя. Він приїхав не поїсти азовських осетрів (тоді їх у морі вистачало), а рубати голови, що називається. Розлючений фюрер не приховував, що власноруч зірве погони з фон Рундшедта.

При приїзді фюрера будівлю колишнього земства (на перетині проспекту Леніна та вулиці Земської) оточила польова жандармерія, проте людей не ганяли, і маріупольці могли побачити Гітлера. Про це розповідав відомий краєзнавець Аркадій Проценко, який жив навпроти цієї будівлі.

Архівне фото, яке є в розпорядженні редакції 0629

Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО, фото-4

Після наради Гітлер пішки пройшовся з генералітетом проспектом Республіки (тепер Миру) до будівлі гестапо (будинок № 38, в останні роки відомий на все місто заклад переселенців з Донецька «Ізба-читальня»). Навпроти гестапо було приклеєно вітання Гітлеру від маріупольців російською мовою. Невідомо, чи фюрер звернув увагу на знаки уваги, але маріупольцям рукою помахав.

Потім поїхав на «Білу дачу» біля моря. Що це за будинок, краєзнавці досі сперечаються. Вранці пройшовся берегом моря, потім повернвся до аеропорту і полетів до окупованої Полтави.

Архівне фото, яке є в розпорядженні редакції 0629

Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО, фото-5

Візит путіна, на відміну від його колеги-диктатора, був більш боягузливим. Він готувався у секретності. Відбувався вночі. Згідно з нашим опитуванням, 85% маріупольців (опитування не репрезентативне, ми провели його серед читачів сайту, які читають нас на окупованій території) і гадки не мали, що путін збирається в Маріуполь. Вітальних листівок та плакатів по Маріуполю ніхто не розвішував. Диктатор путін пересувався містом виключно в темряві, ночувати побоявся.

Стоп-кадр з відео російських пропагандистів

Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО, фото-6

Путін, як і Гітлер, відвідав центр міста – будівлю філармонії, яка майже не постраждала під час бомбардувань. Драмтеатр не відвідував, власне, зруйнований Старий Маріуполь – також.

Поїхав в мікрорайон «Нєвський», де зустрівся з лояльної адуиторією, яка дякувала йому за якусь перемогу. А після одразу поїхав в Ростов-на-Дону, подалі від лінії фронту, у безпечну ставку спецоперації.

Стоп-кадр з відео російських пропагандистів

Путін І Гітлер. Як відбувались їхні візити в Маріуполь, - ФОТО, фото-7

Суб’єктивні висновки після візиту 

Тож виходить, що цей маленький нео-гітлер навіть до свого прототипу не дотягує. Бо боягуз.

Сподіваємось, що його спіткає та ж сама доля, як  і у людини, яку він наслідує.

P.S. Дякуємо історику Вадиму Джувазі, який зараз захищає Україну на фронті, за допомогу в підготовці цього матеріалу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Простые люди не виноваты…» Или виноваты?

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #путін #гітлер
live comments feed...