• Головна
  • Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт диктатора путіна
17:38, 17 березня 2023 р.
Надійне джерело

Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт диктатора путіна

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора Путіна. Президента країни-агресора звинувачують у скоєнні воєнних злочинів в Україні. Також видано ордер на арешт дитячого омбудсмена Росії Марії Львової-Бєлової.

Про це повідомляє пресслужба МКС.

“Володимир Путін /…/ ймовірно несе відповідальність за військовий злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації. /…/ Злочини ймовірно були скоєні на окупованій українській території щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують підстави вважати, що Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини”, - йдеться у повідомленні.

Аналогічні обвинувачення висуваються і на адресу російського омбудсмена.

На підставі клопотань прокуратури від 22 лютого 2023 року Палата попереднього провадження ІІ визнала, що є достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за військовий злочин у вигляді незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих територій України до Російської Федерації, на шкоду українським дітям.

“Палата визнала, що ордери є таємними, щоб захистити потерпілих і свідків, а також забезпечити розслідування. Тим не менше, пам’ятаючи про те, що дії, про які йдеться в даній ситуації, нібито тривають, і що обізнаність громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому скоєнню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя дозволити Секретаріату публічно оприлюднювати наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видані ордери, і види відповідальності, встановлені Палатою”, - йдеться в повідомленні МКС

Вищезазначені ордери на арешт видані за поданими прокуратурою клопотаннями 22 лютого 2023 року.

Що означає для путіна ордер суду в Гаазі – пояснив генеральний прокурор України Андрій Костін.

Генеральний прокурор України Андрій Костін зазначив, що відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконної депортації та переміщення українських дітей. 

“Це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності”, - написав Костін у Facebook

Він також повідомив, що загалом у провадженнях, в яких Офіс Генпрокурора здійснює процесуальне керівництво, зафіксовано депортацію понад 16 тисяч дітей з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. 

“Але реальна цифра може бути значно більшою. Жодних сумнівів, це – спланована політика рф, спрямована на знищення України як держави та українців як нації. Викрадаючи наших дітей, росія буквально краде наше майбутнє. Нам вдалося повернути додому 308 дітей. Маємо повернути їх всіх. І засудити в українських та міжнародних судах кожного причетного до примусової депортації українських дітей. А також до інших воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду та найтяжчого міжнародного злочину – агресії”, - наголосив Генпрокурор України.

Путіна мають заарештувати та передати до суду 123 країни, які ратифікували "Римський статут" (позначені зеленим кольором)/ Інфографіка видання “Слово і діло

Як передає “Українська правда”, прессекретар Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що рішення Міжнародного кримінального суду для Росії "не мають жодного значення, зокрема з правового погляду".

За її словами, Росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов'язань за ним не несе: "З цим органом Росія не співпрацює, а можливі "рецепти" на арешт, що виходять із Міжнародного суду, будуть для нас юридично нікчемними".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #путін #Гаага
live comments feed...