• Головна
  • «Дивізіон Маріуполь». Як влаштована «кухня» проєкту з відновлення Маріуполя
18:04, 16 березня 2023 р.
Надійне джерело

«Дивізіон Маріуполь». Як влаштована «кухня» проєкту з відновлення Маріуполя

10 листопада 2022 року в Києві Маріупольська міська рада вперше презентувала проєкт з відновлення Маріуполя «Mariupol. Reborn». Проєкт ініційований муніципалітетом і має на меті залучити широке коло експертів та партнерів, було сказано на презентації. Мер Маріуполя Вадим Бойченко підписав декілька меморандумів про співробітництво в рамках проєкту. Аж раптом вчора директорка з комунікацій компанії SCM Ріната Ахметова Наталя Ємченко повідомила, що в компанії ухвалили нове кадрове рішення – призначили колишнього директора регіонального розвитку Групи Метінвест Олександра Вишнякова головою громадської організації  «Mariupol. Reborn».

Так хто ж насправді є ініціатором проєкту відновлення Маріуполя – міська рада чи компанія SCM? І хто керує роботою зараз?

Ми розбирались в цьому питанні.

«ГО  Mariupol.reborn вже найближчим часом очолить Олександр Вишняков (ГО - це важлива частина екосистеми #mariupolreborn, генеральним інституційним партнером якої ми, System Capital Management, маємо честь бути вже з серпня 2022 року). 

Насправді Олександр вже доєднався до команди проєкту, і особисто мене це дуже надихає. Бо він крутий, і ми разом із ним зробили багато великих і важливих проєктів за останні 10 років», - написала вчора на своїй сторінці у Фейсбуці директорка з комунікацій компанії SCM Наталя Ємченко. 

ГО – це абревіатура від «громадської організації». До повідомлення пані Ємченко, проєкт з відновлення Маріуполя презентувався виключно як ініціатива Маріупольської міської ради. Аж тут виявляється, що насправді його реалізує якесь ГО, а кадрові призначення в цій так би мовити громадській організації робить керівництво SCM.

На питання, звідки взялась громадська організація, хто її створив, і хто керує проєктом відродження Маріуполя, які ми поставили в коментарі під постом Наталі Ємченко, вона поки не відповіла. Бо як виявляється, для того, щоб пояснити ці важливі моменти, потрібно ідентифікувати соціальний статус людини, яка ставить питання.

Проте ситуацію погодився прокоментувати заступник міського голови Маріуполя Денис Кочубей.

Він пояснив, що громадська організація все ж таки була створена за ініціативи міської влади. 

«ГО створена за ініціативи мера Маріуполя Вадима Бойченка. До Наглядової ради організації доєдналися представники Маріупольської міської ради та першого партнера проєкту – СКМ. В перспективі очікуємо приєднання до Mariupol.Reborn дружніх міст та великої кількості міжнародних партнерів. Вони також за бажанням можуть бути представлені в Наглядовій раді ГО. Загалом плануємо створити прозору модель звітності та управління проєктом», - зазначив Кочубей.

Він пояснив, що громадська організація створена для зручної взаємодії з іншими громадськими організаціями, які хочуть доєднатись до Mariupol Reborn, а також для роботи з інвесторами. Бо кінцева мета проєкту – це ж як раз залучення українських та міжнародних партнерів і в частині експертизи, і частині фінансування подальшої відбудови Маріуполя.

Тобто в Маріупольській міській раді наголошують, що і сам проєкт, і створення громадської організації – це їхня справа.

Ось тільки з кадровими призначенням не зрозуміло що відбувається. Бо якщо це проєкт міськради, то чому нові призначення оголошує СКМ?

До речі, Олександр Вишняков, який тепер керує проєктом Mariupol.Reborn, певний час керував фондом Ахметова, потім був керівником департаменту регіонального розвитку компанії Метінвест, а також був одним з керівників у Фонді розвитку Маріуполя.

Тож виходить, що  СКМ залишив за собою керівну роль у реалізації проєкту Mariupol.Reborn.

«Ми, SCM, маємо завдання від нашого Акціонера (орфографія збережена – ред. 0629) посилити нашу підтримку проєкту відбудови Маріуполя», - написала Наталя Ємченко.

А де тут маріупольці? – спитаєте ви. А маріупольці  - на круглих столах будуть розповідати про свої мрії.

Постскриптум. В компанії Метінвест підрозділи за різними напрямками називають дивізіонами. Дивізіон сталі та прокату, наприклад. В Маріуполі давно вже шуткують, що в компанії СКМ створений окремий підрозділ – дивізіон Маріуполь, який і керує містом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...