• Головна
  • Громадське радіо створило радіофільм про драмтеатр в Маріуполі
15:30, 16 березня 2023 р.
Надійне джерело

Громадське радіо створило радіофільм про драмтеатр в Маріуполі

На Громадському радіо вийшов радіофільм, присвячений Маріупольському драмтеатру, «Зустрінемось на Драмі». Саме так казали маріупольці, коли призначали комусь зустріч у центрі. 

Фільм створили звукорежисерка Громадського радіо Юлія Соганчі та ведуча Вікторія Єрмолаєва. Юлія 7 років працювала звукорежисеркою у Маріупольському театрі.

«Перша думка 16 березня 2022 року була: «А скільки ж людей загинули? Це ж величезна будівля…». А потім: «Я більше не побачу цього місця таким, як пам’ятаю, ніколи». Не зможу пройтися коридорами театру, зайти на сцену. Я кожного року приїздила додому в Маріуполь. І завжди намагалася зайти в театр. Зрозуміла, що цього більше ніколи не буде. Ніби відірвали частину тебе», — розповіла Юлія Соганчі під час прем’єри радіофільму в етері Громадського радіо.

У радіофільмі, крім неї, звучать також голоси акторів та акторок театру. Спершу чуємо історію про зросійщення Маріупольського театру до війни.

«Маріупольський театр нищили двічі. Спочатку російська культура, потім — російська бомба», — кажуть авторки радіофільму.

Актор Вадим Єрмішин у радіофільмі згадує: «У Донецьку Театр Артема працював українською мовою задовго до 2014 року. І там були повні зали. А наш театр був російським навіть у назві. Майже не було вистав української до 2014 року». 

Але з 2014 року театр почав змінюватися. Як і змінювався Маріуполь. Доки у 2022 році туди не прийшли російські окупанти.

«Ми просиділи 9 днів і ночей в драматичному театрі. Жили в костюмерному цеху на підлозі. На 2 поверсі. Саме туди й потрапила бомба. Ми виїхали за день до авіаудару — 15 березня. Маріупольський театр — його будівля, його дух, історія — будуть згадуватися, як прихисток для людей, як збереження життя», — розказує у радіофільмі провідна майстриня сцени Олена Біла.

Слухати радіофільм та читати текст можна тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #драмтеатр
live comments feed...