• Головна
  • "Зустрінемось на драмі". Сьогодні на драмі в Києві відкриється виставка, присвячена Маріупольському драматичному театру
14:52, 16 березня 2023 р.
Надійне джерело

"Зустрінемось на драмі". Сьогодні на драмі в Києві відкриється виставка, присвячена Маріупольському драматичному театру

 Сьогодні  16 березня, о 16.00, в фойе Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка (Київ, пл. Івана Франка, 3) відкриється фотовиставка «Театр. Душа Маріуполя». 

Про це повідомила поетеса з Маріуполя Оксана Стоміна.

"Архівні фото – від періоду з відкриття маріупольського Драмтеатру до сьогодні, коли від будівлі залишилися лише напівзруйновані стіни, світлини, які нагадують про мирний час – акторів, вистав, інтер'єру будівлі, й фото часів блокади, коли у театрі облаштували тимчасовий прихисток для людей під час обстрілів", - проанонсувала фотовиставку Оксана Стоміна.

"Зустрінемось на драмі". Сьогодні на драмі в Києві відкриється виставка, присвячена Маріупольському драматичному театру, фото-1

Виставка присвячена роковинам трагедії Маріупольського драматичного театру. 16 березня 2022 року російський літак скинув дві 500-кг бомби на дах театру. В цей час там переховувались від російських обстрілів 1200 чоловік. Загинуло щонайменше 300 маріупольців.

"Лише кілька красномовних цікавинок про те, чим був театр для маріупольців. Отже…

Фото - Оксани Стоміної, Фейсбук

  • Через директиву, згідно з якою будівлі театрів належало зводити лише в обласних містах, наше місто мало залишатися без театру. Але містяни вимагали й добилися свого. Та щоб обійти директиву, довелося зробити хід конем – назвати маріупольський театр «Донецьким»…
  • На першу виставу театру отримали запрошення всі будівельники, які зводили театральну будівлю.
  • Перша вистава в будівлі театру відбулася 2 листопаду 1960 року. А всього за театральний сезон 1960-1961 рр. було поставлено 15 п’єс, відбулося понад 3700 вистав, театр прийняв 221. 600 глядачів і перевиконав план доходів на 54,6 тис.карбованців! 
  • Але були й важкі часи. В 90-х через проблеми з фінансуванням, працівники театру зверталися по допомогу до глядачів. І ті – барабанний дріб – несли в театр реквізит, допомагали робити декорації й приходили шити костюми абсолютно безоплатно.
  • Будівля нашого драматичного театру мала статус пам’ятки архітектури державного значення і пам’ятки архітектури місцевого значення.

Під час опитування маріупольців на питання «що для вас є центром міста» абсолютна більшість відповіла «Театр». 

"Зустрінемось на драмі". Сьогодні на драмі в Києві відкриється виставка, присвячена Маріупольському драматичному театру, фото-2

 «Зустрінемось на драмі!» - казали ми один одному до 16 березня 2022 року. Впевнена, що і після звільнення Маріуполя це місце ще довго носитиме таку народну назву. 

А поки зустрінемось, щоб згадати драм", - написала Оксана Стоміна на своїй сторінці в Фейсбуці.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ні, не змінились. Повернусь, як тільки це буде безпечно
49,0%
Не змінились - я не збирався (-лась) повертатися і зараз не збираюсь
11,5%
Так, змінились. Не зможу жити в Маріуполі, хоча раніше дуже хотіла (хотів) повернутись
17,0%
У мене немає відповіді на це питання. Знаходжусь у підвішеному стані
22,5%
#Маріуполь
Останні новини
live comments feed...