• Головна
  • В “ДНР” вирує сказ та чума свиней. У господарствах та виправних колоніях оголосили карантин
16:19, 15 березня 2023 р.

В “ДНР” вирує сказ та чума свиней. У господарствах та виправних колоніях оголосили карантин

На окупованій території Донеччини виявили сказ та чуму свиней. У низці господарств та підприємств оголошено карантин.

Так званий голова терористів “ДНР” Деніс Пушилін нещодавно підписав низку відповідних наказів. 

Карантин на сказ оголошений у двох особистих підсобних господарствах у Макіївці та Моспіно, у Волноваському та Старобешівському районах.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Борги по зарплатах, як в лихі 90-ті. Ситуація в Маріуполі

"У "ДНР" прийшов новий вершник апокаліпсису. Відразу в трьох місцях оголошено карантин від чуми та сказу. Два приватні господарства (у Моспиному та Макіївці) сидітимуть під замком через ризик поширення сказу...", - зазначає один з телеграм-каналів окупантів.

Крім того, встановлений карантин по африканській чумі свиней (АЧС)  ще на 19 підсобних господарствах і підприємствах.

Окупанти повідомляють, що карантин через спалах АЧС оголошено у 15 підсобних господарствах та аграрних підприємствах Тельманове та села Гранітне, а також на території звалища твердих побутових відходів у селі Луково Тельманівського району. У Старобешівському районі на карантин переведено одне підсобне господарство та мисливство. Крім того, спалах африканської чуми свиней зафіксовано на території виправної колонії у місті Кіровське та у виправній колонії в Сніжному.

Довідка

Сказ — небезпечне вірусне захворювання, яке характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи (головного та спинного мозку). На початковому етапі воно протікає безсимптомно, симптоми з'являються на пізній стадії, коли лікування вже неможливе. Поширеність сказу залежить від ступеня вакцинованості свійських тварин.

Африканська чума свиней – особливо небезпечна, гострозаразна, вірусна хвороба. Вражає диких та домашніх свиней усіх порід та вікових груп у будь-яку пору року. Хвороба високолітальна, швидко поширюється і завдає велику матеріальну шкоду сільському господарству. Гинуть до 100 відсотків хворих тварин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина
live comments feed...