Новини компаній
15:59, 14 березня 2023 р.

Як заробляти на оренді?

Новини компаній

Заробіток на оренді житла — це не пасивний дохід, а бізнес, який треба уміло вести, щоб отримувати прибуток. Чи буде дохід, залежить від багатьох чинників, розберемо докладніше, як почати цей бізнес і що потрібно робити, щоб він був прибутковий.

Що потрібно, щоб почати заробляти на оренді житла?

Треба мати у власності квартиру, яку можна здати в оренду. Це може буди житло отримане у спадщину, тоді інвестувати в цей бізнес майже нічого не потрібно. Прибуток можна отримати з першого місяця. 

Другий варіант — купити квартиру під здачу в оренду, тоді треба деякий час, щоб інвестиція окупилась і почала приносити прибуток. В будь-якому випадку, якщо ви хочете заробляти на оренді квартири треба враховувати наступне:

 • Визначитися, чи будите ви сплачувати податки, чи віддасте перевагу залишитись в «тіні». Краще офіційно декларувати отримані доходи.

 • Уважно ставитися до підбору орендарів. Досить важливо знайти порядних квартирантів, це запорука не тільки отримання постійного прибутку, але й збереження майна. Пошук клієнтів можна вести самостійно, подавши об’яву на сайті нерухомості новобудови Одеси.

 • Також можна скористуватися послугами рієлторів.

 • Правильно скласти договір оренди, що дозволить мінімізувати ризики оренди житла. Зробити це краще з юристом, або з професіональним рієлтором.

Як заробляти на оренді?, фото-1

Від чого залежать доходи

На доходи від оренди житла впливає багато чинників, але насамперед треба знати, яка ринкова ціна саме на вашу нерухомість. Якщо ви поставите надто високу ціну, то довго будете шукати клієнтів і втрачатимете прибуток. Ціна нижче ринкової не тільки не дасть достатнього прибутку, але й покриє можливі витрати. А вони обов’язково знадобляться, щоб підтримувати житло у порядку. Ціна на оренду житла залежить від таких чинників:

 • Розташування житла. Якщо нерухомість знаходиться в районі з розвиненою інфраструктурою, біля транспортної розв’язки, то і ціна оренди буде високою. Таке житло завжди має попит. Квартири в непрестижних районах міста коштують менше.

 • Класу нерухомості. Житло еліт або бізнес-класу дорожче у 4—5 разів, ніж економ. Інвестувати в таке житло також треба значно більше.

 • Типу оренди. Добова оренда приносить вищий дохід, ніж довгострокова.

Що вигідніше, довгострокова чи короткострокова оренда?

При довгостроковій оренді приміщення здається не менш ніж на рік. Чим довший строк оренди, тим вигідніше орендодавцю, тому що не потрібно шукати клієнтів. Здавши квартиру один раз, ви отримуєте майже пасивний прибуток, якщо орендарі добропорядні люди та завжди вчасно вносять плату за проживання. Якщо житло здається більш ніж на рік, то в договір оренди бажано внести умову, що ви можете збільшувати платню, а то інфляція може зменшувати ваш прибуток. 

Короткострокова оренда дає можливість орендодавцю в декілька раз збільшити прибуток. При короткостроковій оренді приміщення здається на декілька місяців, на місяць, на добу. Найвигідніший останній варіант, але перед тим, як заробляти на подобовій оренді квартир, треба вияснити, чи підходить ваше приміщення та чи достатньо у вас часу, щоб займатися таким бізнесом.

Найчастіше на добу винаймають квартиру:

 • відряджені робітники;

 • молоді пари, які вирішили влаштувати вікенд;

 • туристи, які вирішили подивитись город;

 • транзитні пасажири.

Для таких клієнтів підходять приміщення, розташовані в центрі міста, біля вокзалів або біля транспортної розв'язки. Квартири повинні буди з хорошим ремонтом, завжди прибрані, тому що клієнти змінюються кожен день. У вас повинно бути достатньо часу, щоб забезпечити прибирання і пошук клієнтів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...