• Головна
  • Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі
11:22, 14 березня 2023 р.
Надійне джерело

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі

Росіяни, які окупували Маріуполь і приїхали в місто заробляти тут гроші, привезли із собою і російські стандарти заробітних плат. Проте ніхто з маріупольців не очікував, що разом з цим в місто прийдуть і російські ціни на продукти та послуги, які вражають навіть московитів. А ще – що почнеться проблема заборгованості по зарплаті.

«Ті з маріупольців, хто має можливість працювати на будівництві, зараз непогано заробляють, - розповідає 0629 місцевий мешканець Олександр (ім’я змінене). – 60-80 тисяч рублів на місяць дозволяють купувати продукти та забезпечувати родину. Якщо ти зварювальник, монтажник, то можеш заробити і ще більше».

В бюджетній сфері до останнього часу теж все було непогано. В школах лікарнях заробляли від 20 до 40 тисяч рублів. Це менше, ніж на будівництві, проте теж непогано, кажуть люди.

Але останні три місяці в Маріуполі повстала нова проблема, з якою місцеві мешканці не стикались останні 25 років – це невиплата зароблених грошей.

В останнє проблема неплатежів виникала в Маріуполі ще в 90-і роки, в період розвалу Радянського Союзу. В той час, коли зупинялись підприємства, багато людей в Маріуполі залишилось без роботи. Проте навить тоді в Маріуполі не було глобальної кризи, тому що працювали без зупинок два великі заводи – ММК імені Ілліча та «Азовсталь», які виплачували гроші стабільно і рятували родини.

Зараз ці два заводи не працюють. А основна сфера, де можна заробити непогані гроші (не враховуючи військову), будівництво, неочікувано для місцевих почала давати збій. 

Перші дзвіночки пролунали восени минулого року. Телеграм-бот 0629 став отримувати повідомлення від маріупольців, що їх «кинули на гроші» окремі російські будівельні компанії.

Це були не великі компанії, а субпідрядні організації. Вони набирали на роботу місцевих, бо їм платять менше, використовували їхню працю, а потім не виконували своїх зобов’язань. Люди звільнялись, ці непорядні організації винаймали нових працівників, і історія повторювалась.

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-1

Але такі випадки не були масовими восени 2022 року. 

На початку зими ситуація погіршилась. В грудні будівництво або ремонтні роботи взагалі на багатьох об’єктах були призупинені. А в січні 2023 року почались вже масові невиплати заробітних плат. 

Гроші стали затримувати всюди, в тому числі на будівництві.

Значна частина бюджетної сфері не отримала зарплати в січні. Частково заборгованості почали сплачувати в лютому – за січень.

В березні працівники бюджетних організацій стали отримувати частково зарплати за січень та лютий, але не в повному обсязі. Люди скаржаться, що їхні зарплати, і без того невеликі, зменшились приблизно на 5 тисяч рублів.

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-2
Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-3

Вчителі в школах досі не отримують зарплати з початку року.

В березні водії міських автобусів не вийшли на роботу через несплату заробітних плат. Місто фактично було паралізованим. Їм таки виплатили частково заборгованість, після чого водії поновили роботу. Чи буде проблема повторюватись – не відомо.

Ось що пишуть маріупольці останніми днями в соціальних мережах з приводу заборгованості по заробітних платах.

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-4
Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-5
Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-6
Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-7

До речі, російські воєнкори в своїх Телеграм-каналах скаржаться, що заборгованості по зарплатах є і серед російських військових. Попри те, що росія збільшила свій воєнний бюджет.

За даними російського міністерства фінансів, з початку року доходи російського бюджету  склали 1807 млрд. Це на 15% менше, ніж у лютому 2022 року.  Витрати – 2627 млрд. Це на 43% більше, ніж у лютому 2022 року.

Дефіцит бюджету – 820 млрд. Дефіцит за січень-лютий – майже 2.6 трлн руб. При цьому на весь 2023 передбачений дефіцит 2.9 трлн 

Тож фінансові проблеми, які зараз відчувають маріупольські родини, які залишаються в окупації, пов’язані саме з цими бюджетними дірами в росії. 

Російське видання The Moscow Times з'ясувало, що заборгованість із зарплати через несвоєчасне отримання коштів із бюджетів усіх рівнів у лютому 2022 року в росії підскочила відразу на 1400%.

Станом на початок березня загальна сума грошових боргів перед співробітниками російського держсектору досягла 152 000 000 рублів. Ще у січні сума заборгованості була у 15 разів меншою, а станом на кінець минулого року боргів не було взагалі.

 Фіксується одна з найбільших заборгованостей російської влади перед працівниками сфери освіти, де за один лише лютий заборгованість підскочила у 12 разів - до 162 000 000 рублів. Заборгованість із зарплати перед лікарями зросла на суттєві 37% за місяць. 

Російські журналісти уточнюють, що сума боргів російського уряду по всій країні станом на початок березня становила 779 000 000 000 рублів.

Що стосується пенсіонерів, то пенсії в Маріуполі станом на березень виплачуються без затримок або з нетривалими затримками. Інформацією щодо затримки соціальних виплат в окупованому Маріуполі станом на зараз не володіємо.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ні, не змінились. Повернусь, як тільки це буде безпечно
49,0%
Не змінились - я не збирався (-лась) повертатися і зараз не збираюсь
11,5%
Так, змінились. Не зможу жити в Маріуполі, хоча раніше дуже хотіла (хотів) повернутись
17,0%
У мене немає відповіді на це питання. Знаходжусь у підвішеному стані
22,5%
#Маріуполь
live comments feed...