• Головна
  • Гривнева або валютна картка: якою вигідніше користуватися в Україні
Новини компаній
12:36, 13 березня 2023 р.

Гривнева або валютна картка: якою вигідніше користуватися в Україні

Новини компаній

hou-IQBSbBBvNz4-NZlvnatmrwhNiyk9gsfwoO6T9pSstKeMqAnm7bONKE68i7wpzQzxhjMoZ67XpL8uETmfBfnCAgQk5JacZuAhD9oUeeq0A2tbc5KDNfqKV3mIfJe5bBWnsJfbm1mP5MMK26095vc

Українціможуть відкрити у банку карту для особистих цілей та використовувати її для переказів коштів, оплати товарів на касі, інтернет-оплат тощо. Валютою такої картки може бути гривня або євро/долар - на вибір клієнта. Залежно від цього, банки пропонують різні умови: тариф за обслуговування, комісії тощо. 

Якою карткою вигідніше користуватися в Україні? Ми дізналися думку експертів “Райффайзен Банку”.

Для чого потрібна валютна картка

Як і гривнева картка, валютна картка для виплат може використовуватися для сплати в магазинах на території України. У такому разі євро або долари конвертуються у гривню й вартість товару списується з рахунку по курсу на момент оплати. Це не завжди вигідно через наявність конвертації. А от для замовлення та оплати товарів в інтернеті із закордонних сайтів така карта може стати у пригоді. Зокрема, для шопінгу в інтернет-магазинах Іспанії, Німеччини та інших країн, де ходить євро. Валютною карткою можна розраховуватись у магазинах Європи під час подорожі. На неї можна приймати грошові перекази коштів з-за кордону. 

Для всіх інших транзакцій (оплати товарів в українських магазинах, зняття готівки у банкоматі, переказів у гривні) вигідніше банківська картка у національній валюті, наприклад, райфкартка Visa Reward, списання з якої відбувається без комісій.

Дебетова у гривні

Таку картку мають більшість громадян, адже на дебетові картки нараховують пенсію та інші соціальні виплати, заробітну плату, стипендію. Карту використовують для оплат на касі, акумулювання безготівкових коштів, особистих переказів, накопичення кешбеку, якщо такі бонуси пропонує банк-емітент.

Існує окремий різновид карток, які використовують для отримання знижок та партнерських цін, нарахування бонусів, як от райфкартка АТБ або ж Visa Fishka, що надає постійні знижки на АЗК ОККО. Все це дебетові гривневі картки, які дозволяють заощаджуватися та розумно витрачати кошти.

Приймання оплат на картку

Для приймання оплат за товар або послуги підприємцеві обовʼязково потрібен рахунок ФОП. У Райффайзен Банку відкриття рахунку для підприємців відбувається онлайн - потрібно лише мати у смартфоні застосунок “Дія”, ІПН та ID-картку або закордонний паспорт. Разом із бізнес-рахунком банк відкриває віртуальну картку для бізнесу типу Visa Business. 

Для користування заробленим коштами знадобиться ще одна картка - для особистих потреб, на яку підприємець виводить кошти з рахунку ФОП. 

Через немалу кількість обовʼязкових транзакцій по рахунках, важливо заощаджувати хоча б на комісії з платежів. Для прикладу, вивід особистих коштів на райфкартку Visa Reward з бізнес-рахунку безкоштовний. Обслуговування по картці також безкоштовне, а зняття готівки у банкоматі безкомісійне, що й робить використання такої картки у парі з бізнес-рахунком максимально вигідним. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...