• Головна
  • «Авіапрорив на Азовсталь. Небо»: ГУР опублікувало фільм про повітряно-десантну операцію в оточеному Маріуполі
08:53, 10 березня 2023 р.
Надійне джерело

«Авіапрорив на Азовсталь. Небо»: ГУР опублікувало фільм про повітряно-десантну операцію в оточеному Маріуполі

Кадр із фільма «Авіапрорив на Азовсталь. Небо»

Кадр із фільма «Авіапрорив на Азовсталь. Небо»

Головне управління розвідки України опублікувало документальний фільм «Авіапрорив на Азовсталь. Небо». У фільмі розкриваються невідомі деталі унікальної повітряно-десантної спецоперації ГУР в оточеному ворогом Маріуполі. Це перша стрічка з документальної трилогії Артема Шевченка “Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі”.

Про це повідомляє пресслужба ГУР.

Було здійснено 7 бойових вильотів до міста Марії. Гелікоптери доправили більш як 30 тонн вантажу (зброя, боєприпаси, зв`язок), десантували більше ніж 70 бійців підкріплення та евакуювали 64 поранених гарнізону захисників Маріуполя, які 86 днів тримали облогу Азовсталі в оточенні набагато більших сил ворога

«Попри те, що війна все ще у гострій фазі, наша країна і весь світ мають знати про ці успішні операції. І тут ми говоримо не лише про воєнну розвідку, але й про всі сили оборони і про те, якими над зусиллями це все вдається та як це складно і насправді ризиковано від моменту задуму до реалізації”, — зазначив представник ГУР МО України Андрій Юсов.

В інтерв`ю для першого фільму начальник Головного управління розвідки Міноборони України генерал-майор Кирило Буданов зазначив, що то була унікальна повітряна операція ГУР МО та армійської авіації, яка більш ніж на місяць продовжила ефективну оборону гарнізону Маріуполя на Азовсталі. 

«Той місяць, який виграли, дозволив вибудувати ту систему оборони, яка діє навіть зараз. Тобто цими діями ми скували противника і не дозволили його більш ніж 10-тисячному угрупованню рушити одразу на Запоріжжя. Цим ми виграли час і цим ми зруйнували їхні задуми», - розповів Буданов.

Перший виліт було проведено 21 березня 2022 року. Деталями планування і підготовки операції поділилися пілоти армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ, офіцери-спецпризначенці ГУР МО, азовці-оборонці Маріуполя.

«Це одна з найяскравіших операцій, у якій мені пощастило брати участь. Саме те, що противнику здається неможливим, у більшості випадків спрацьовує. Тому що противник був не готовий до такої нахабності, до такої зухвалості, до того, що ми можемо на таке піти», - про це розповів офіцер групи спеціального призначення ГУР МО з позивним «Флінт». Він брав участь в операції бортовим стрільцем. Завданням групи, окрім вогневого прикриття, була евакуація пілотів і поранених у випадку збиття чи аварійної посадки вертольотів на ворожій території.

Премʼєра стрічки відбулася 8 березня у ефірі національного телемарафону. Фільм також опублікували на YouTube-каналі Головного управління розвідки.

Читайте також: Як відбувалися таємні переговори між Україною та РФ, після яких захисників вивели з “Азовсталі”, - CNN

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Азовсталь #ГУР #спецоперація
live comments feed...