• Головна
  • Які виплати можуть отримати постраждалі у бойових діях військові та поліцейські
11:02, 6 березня 2023 р.
Надійне джерело

Які виплати можуть отримати постраждалі у бойових діях військові та поліцейські

Україна здійснює виплати постраждалим військовослужбовцям та поліцейським, які беруть участь у бойових діях.

Роз’яснення щодо виплат постраждалим певних категорій, які беруть участь у бойових діях під час військового стану надає омбудсмен України Дмитро Лубінець.

Категорії військовослужбовців

Військовослужбовцям 3бройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту.

Військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським, а також особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби.

Виплати

Щомісячна додаткова винагорода вказаним особам у розмірі 100 тис.грн. у звʼязку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), повʼязаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоровʼя, включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоровʼя до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії.

У разі загибелі, смерті внаслідок отриманих після введення воєнного стану поранень, травм, - виплата додаткової винагороди у розмірі 100 тис.грн. здійснюється за весь місяць, у якому особа загинула.

Сімʼям загиблих вказаних осіб виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх членів сімʼї, батьків та утриманців загиблого (померлого.)

Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється також сімʼям осіб, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого під час захисту Батьківщини у період дії воєнного стану, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва).

Якщо сімʼя загиблої особи одночасно має право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією постановою, та одноразової грошової допомоги або компенсаційної виплати, встановлених іншими актами законодавства, здійснюється одна з таких виплат за її вибором.

Куди звертатися: до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військомату).

Документи для призначення допомоги

Одноразова допомога призначається на підставі наступних документів:

- для членів сімʼї, батьків та утриманців загиблого (померлого) - свідоцтво про смерть військовослужбовця; 

- постанова відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного звʼязку смерті (контузії, травми або каліцтва), захворювання;

- документ, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не повʼязане із вчиненням кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного спʼяніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна
live comments feed...