• Головна
  • Прокурор із Маріуполя втекла до Росії і не виходить на зв’язок
09:45, 3 березня 2023 р.
Надійне джерело

Прокурор із Маріуполя втекла до Росії і не виходить на зв’язок

Маріупольський прокурор Ірина Лєгусова після окупації Маріуполя поїхала в РФ,  подальша її доля невідома. В Україні її вважають зрадницею, яка порушила Присягу прокурора.

Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Як зазначено у дисциплінарній справі прокурора Маріупольської окружної прокуратури Донецької області Ірини Лєгусової, після вторгнення РФ не територію України 24 лютого 2022 року, вона отримала вказівку від керівництва прокуратури на евакуацію у Запоріжжя, а потім у місце тимчасової дислокації прокуратури у місто Кропивницький.

Втім, Ірина Лєгусова з невідомої причини залишилась у Маріуполі, хоча згодом місто було оточене, а потім окуповане.

Під час телефонних розмов з керівництвом окружної прокуратури, вона повідомила, що при наявній можливості поїде з Маріуполя, однак поки що це для неї небезпечно.

До 1 квітня 2022 року вона підтримувала телефонний зв'язок з керівництвом окружної прокуратури, але потім перестала виходити на зв'язок.

Достеменно місце перебування Ірини Лєгусової на даний час невідоме.

За даними СБУ, у другий половині березня 2022 року прокурор все ж виїхала з Маріуполя у Крим, але потім переїхала на територію РФ. Подальшу долю Ірини Лєгусової прояснити не вдалося.

Оскільки прокурор тривалий час не виконувала покладених на неї обов’язків прокурора, то керівництво Донецької обласної прокуратури звернулось з дисциплінарною скаргою щодо Ірини Лєгусової.

У провину прокурору було поставлено невиконання розпорядження керівництва про евакуацію, а також відсутність на робочому місці без належної причини, тобто «прогули».

У підсумку, дисциплінарний орган прокуратури зазначив, що Ірина Лєгусова порушила правила внутрішнього службового розпорядку, норми прокурорської етики та присягу прокурора.

Прокурорська «дисциплінарка» зазначила, що Ірина Лєгусова ще й ввела в оману керівника Маріупольської окружної прокуратури, оскільки розповіла йому, що залишається в Маріуполі, хоча фактично у другий половині березня 2022 року вже  переїхала в РФ.

«Своїми діями Лєгусова І.В. зрадила Присязі прокурора щодо обов’язку присвятити свою діяльність служінню Українському народові і Україні, її поведінка свідчить про заподіяння шкоди репутації прокурора та авторитету органів прокуратури, може викликати негативний громадський резонанс», - зазначено в рішенні дисциплінарного органу прокуратури.

У підсумку, 22 лютого 2023 року було прийняте рішення про звільнення Ірини Лєгусової з посади в органах прокуратури.

Більше про колаборантів та зрадників читайте в нашому спецпроєкті.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #прокуратура
live comments feed...