• Головна
  • Росія пообіцяла побудувати на Донеччині 4 сміттєпереробні заводи. Чому не варто в це вірити
12:22, 2 березня 2023 р.

Росія пообіцяла побудувати на Донеччині 4 сміттєпереробні заводи. Чому не варто в це вірити

Росія заявила про намір побудувати на окупованій території Донецької області 4 сміттєпереробних заводи. Один з них мав би з’явитись в Маріуполі. Але є певні сумніви, що якщо щось і побудують, то це буде не переробний завод а максимум – сортувальна лінія.

Бо про це свідчить весь досвід російської федерації.

За даними російських ЗМІ, станом на зараз 93% відходів у Росії не переробляють. А ще 74% компаній, які називають себе утилізаторами, ними не є. Тобто вони можуть сортувати сміття, шукати цінні фракції у мотлоху і заробляти на цьому. Але вони не переробляють сміття.

Лише 7% відходів у Росії йде на переробку, пише російське видання The Village, посилаючись на голову Росприроднагляду Світлану Радіонову, а решта, тобто 93% сміття, вирушає на полігони, більшість із яких уже й так переповнені.

Ситуація ускладнюється тим, що російський ринок переробки непрозорий. Минулого року з'ясувалося, що 74% із «перевірених компаній», які називають себе утилізаторами, насправді фактично займаються «сміттєвим рейдерством».

Маріуполю дійсно потрібний сучасний сміттєпереробний завод. Його будівництво мало б початися вже в 2022 році. Ситуація ускладнила війна. Близько 10 мільйонів тон будівельного сміття може утворитись в результаті демонтажу зруйнованих росіянами будинків. Наразі в Маріуполі не існує побудованих полігонів, які здатні приймати таку кількість відходів, до речі які мають високий рівень екологічної небезпеки  і потребують спеціальних умов зберігання.

Тож проблема актуальна, але її вирішенням буде займатись вже Україна після звільнення окупованих територій.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...