Центри «ЯМаріуполь» почали видавати гумдопомогу лише персонально. Маріупольці обурились, - ВІДЕО
Конфліктна ситуація виникла в соціальному центрі «ЯМаріуполь. Дніпро». Маріупольці, які мешкають в місті Каменське в 40 км від Дніпра, отримували допомогу оптом. Хтось збирав паспорти, приїжджав в Дніпро і там отримував гуманітарні набори на декількох маріупольців. Але в лютому в центрі відмовили видати продуктові набори без персональної присутності. Це обурило людей.
Наталя Авліякулова підняла проблему і зняла відео в дніпровському центрі.
«На неделе приходит ко мне мой начальник и говорит: «Теперь только лично получать гуманитарку». Мы живём в Каменском. Кто-то один едет (авто) и получает на всех!!! Вчера, суббота, после трудовой недели в «Камет-сталь» (лопатой, конечно, я не машу, но подъем в 4-30 каждый день!), ну что, поеду выясню лично!
Мы живём в общаге, где МНОГО СЕМЕЙ с ДЕТЬМИ! Первый мой вопрос им: как так теперь? Ответ: так всегда и было!!! Я говорю: Последний раз ЛИЧНО, я была здесь ЛЕТОМ!!!»
Заступниця міського голови Олена Парамонова пояснила, що насправді вимоги щодо отримання гуманітарної допомоги сформовані не зараз.
«Так було і до початку повномасштабної війни. Коли ми надавали гуманітарну допомогу ветеранам, наприклад, то робили це виключно за особистої присутності. Правила однакові для всіх. Тим більше зараз, коли набори гумдопомоги формуються завдяки донорам. У донорів є певні вимоги щодо того, кому, як і в якій формі видавати.
Інцидент, який стався в центра «ЯМаріуполь. Дніпро», потребує корегування. Те, що в центрі видавали допомогу мешканцям Каменського без особистої присутності, одній особі за декількох людей, - це помилка працівників. Ситуацію потрібно виправляти.
Гуманітарна допомога має надаватися персонально. Це загальне правило і це також вимога донорів. Є певні категорії людей, наприклад, люди з інвалідністю, маріупольці похилого віку, яким ми видаємо допомогу через родичів. Такі випадки прописані правилами.
Але важливо також розуміти, що центри «ЯМаріуполь» – це не тільки про гуманітарну допомогу. Там надається великий спектр іншої допомоги: медична, юридична, психологічна тощо. Це центри соціалізації маріупольців. Це місце, де мешканці громади мають відчути себе членами цієї громади. А якщо хтось за тебе приїжджає за пакунком, то яка тут соціалізація?» - прокоментувала ситуацію Олена Парамонова.
Але це не є аргументом для людей, які не можуть потрапити в центр.
«В общем все для людей! Уже не знают, что придумать, чтобы меньше выдавать! И это про каши... Про гигиену мы вообще молчим... Как не приедут наши, ничего нет....
Вопрос! Если вы видите в базе, что одни получают регулярно, а другие почти нет, неужели тяжело это наладить? Разумеется, при первом ФАС, кто живёт в Днепре, сразу приехали и получили!!! Но есть ещё много НАШИХ в ближайших сёлах и городах!» - обурена Наталя Авліякулова.
Проблему визнають в міськраді.
«Ми розуміємо існування проблеми малих населених пунктів, де немає центрів допомоги. Там теж мешкають маріупольці, і вони потребують допомоги, - каже заступниця мера. - Вчора ми подовжили дію меморандуму з Маріупольською районною радою, згідно з яким мешканці Маріупольського району можуть користуватися послугами центрів «ЯМаріуполь». Там ми обговорювали це проблемне питання.
Вирішили створити пересувні міні-центри «ЯМаріуполь». Організувати роботу автомобілів, які будуть курсувати між селами і надавати спектр допомоги тим, хто не може дістатися великих міст».
Що стосується Каменьского, то там в найближчий час планується відкриття центру «ЯМаріуполь», повідомили в муніципалітеті. «Люди будуть отримувати повний спектр соціальної допомоги, який ми надаємо у всіх інших центрах. Таке рішення вже ухвалене», - пообіцяли в мерії.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube