• Головна
  • Скандал у Лондоні. На благодійному ярмарку на користь України виставили на продаж картину росіянки із зображенням зруйнованого театру в Маріуполі, - ФОТО
19:00, 21 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Скандал у Лондоні. На благодійному ярмарку на користь України виставили на продаж картину росіянки із зображенням зруйнованого театру в Маріуполі, - ФОТО

На благодійному ярмарку на підтримку України у Лондоні серед картин  українських художників  організатори розмістили зображення зруйнованого маріупольського драмтеатру. Як з’ясувалося, цю картину намалювала художниця, яка працює та живе у Росії.

Про це 0629 розповіла маріупольчанка Юлія Магда. 

“Я була в люті, коли побачила це, і як українська мисткиня, і як переселенка з Маріуполя. Можна б було продати цю роботу, але не поруч з українськими митцями”, - обурена Юлія.

Маріупольчанка вважає, що є в цьому і цинізм, і знущання - брати до благодійного аукціону роботу громадянки країни, яка власне у зруйнувала той театр і в цілому Маріуполь.

Незважаючи на те, що в описі картини не вказувалося місцезнаходження автора, Юлія провела своє власне розслідування та з'ясувала, що художниця - Олена Авінова. Роміянка намалювала свою картину "Театр" у травні минулого року. Потім вона повернулася до Росії.

Картина "Театр" на сторінці Інстаграм художниці Олени Авінової

На особистому сайті Олени Авінової повідомляється, що вона – театральний художник, член Спілки художників Росії, учасник російських та міжнародних виставок та фестивалів сучасного мистецтва, куратор.

Юлія Магда зазначила, що для неї це дикість, що картину художниці, яка мешкає в країні-агресорі, збираються продавати у Лондоні, а кошти направити на підтримку українських митців. 

Обурена маріупольчанка звернулась до організаторів виставки.

“Організатори стали заперечувати, сказали, що в них немає нікого з росії. Що були з Польщі, Азербайджану, тощо, які раніше може і жили в росії, але давно виїхали”, - розповідає Юлія.

На її заперечення, що Авінова зараз мешкає та працює в росії, організатори виставки відповіли, що вона “українка за походженням, але зараз виїхала, а виїхати одразу, як почалась війна, змоги в неї не було.

“Я розповіла цю історію одній кураторці, вона сказала, що такі неприємні історії трапляються, коли росіян ставлять поряд з українськими митцями”, - зазначає маріупольчанка.

Після розмови з Юлією Магдою організатори виставки все ж таки прибрали посилання на художницю, проте її картину на ярмарці залишили.

Картина "Театр" на благодійному ярмарку у галереї Our Home/Instagram
Screenshot сторінки інстаграм галереї OUR HOME.

Підпис до картини в перекладі на укр.: Важкий період для українців. Повний страху перед тим, що може трапитися цього місяця, повний спогадів річної давності.

Художня робота в цьому дописі «Театр» Олени Авінової відобразила це відчуття річної давнини, коли людям доводилося бігти, бігти куди можна, подалі від вогню… війна – це найстрашніше, що є у світі, але ми не припинимо допомагати один одному.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Лондон #виставка
live comments feed...