• Головна
  • Мобілізований маріуполець судиться з Метінвестом через невиплату зарплати
13:01, 20 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Мобілізований маріуполець судиться з Метінвестом через невиплату зарплати

Мобілізований маріуполець судиться з Метінвестом через невиплату зарплати

Маріуполець Андрій Жданов, який до війни працював на заводі «Метінвестпромсервіс», подав позов на свого роботодавця.

Як розповів 0629 позивач, він був мобілізований на захист України в травні 2022 року. В той час в Україні діяв закон, згідно до якого за мобілізованими військовослужбовцями зберігається не тільки робоче місце, а і заробітна платня. 

19 липня 2022 року вступив в дію ухвалений Верховною Радою законопроєкт №7251 про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин. Він дозволив роботодавцям не виплачувати зарплату мобілізованим. Автори закону вважають, якщо людина вступила до лав військовослужбовців, то це вже завдання держави забезпечувати її, а не колишнього роботодавця.

Закон дозволяє на власний розсуд власника бізнесу виплачувати або не виплачувати зарплату мобілізованим працівникам.

В Метінвесті ухвалили рішення не виплачувати. Проте Андрій Жданов, який мобілізувався ще до початку дії нових норм, впевнений: закон зворотної дії не має, і тому тим, хто був мобілізований до 19 липня, Метінвест зобов’язаний виплачувати зарплату. Він звернувся до суду.

«Коли я вирішив відстоювати свої права, я поїхав в Запоріжжя, де зараз офіс нашого підприємства, і сам повідомив, щоб готували юристів. Я не хочу сваритися, проте я хочу захистити свої права.

Судове засідання має відбутись в Запоріжжі 23 березня. За ініціативі представників Метінвесту воно вже декілька разів переносилося. Проте сподіваюсь, що вже в березні питання буде вирішене», - розповів військовослужбовець Андрій Жданов.

Нагадаємо, що компанія SCM, до складу якої входить і Метінвест, ініціювала створення громадської організації «Серце Азовсталі» для допомоги військовим Маріупольського гарнізону та їхнім родинам. Рінат Ахметов виділив 1 млрд грн на ці цілі. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Метінвест
Останні новини
live comments feed...