• Головна
  • Міськрада Маріуполя втратила секретаря. Що буде далі
18:20, 16 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Міськрада Маріуполя втратила секретаря. Що буде далі

Міськрада Маріуполя втратила секретаря. Що буде далі

Секретар Маріупольської міської ради Ксенія Сухова тимчасово склала свої повноваження і пішла у довготривалу відпустку.

Таке рішення вона пояснює тим, що отримала пропозицію від компанії SCM очолити громадську організацію «Серце Азовсталі», а поєднувати ці посади неможливо за законом.

«Я не можу просто звільнитись. Мене не може звільнити мер. Мене може звільнити лише сесія Маріупольської міської ради. А сесія вже рік не може зібратись, - прокоментувала 0629 ситуацію Ксенія Сухова. – Закон дозволяє на період військового часу йти у відпустку. Тому я вимушена була скористатися цією можливістю. І зараз я – не секретар міськради, а просто – депутатка. Ми обговорювали з колегами цей аспект».

Ксенія Сухова пояснила, що її зусилля зібрати сесію міськради не були успішними. 

«Я намагалася зібрати депутатів. Важливо, щоб був кворум  тих, хто територіально знаходиться в України. Але мені це не вдалося. Тому я не відчуваю, що можу і далі бути максимально корисною на своїй посаді. Все, що було в моїх силах, - я робила. В березні-квітні ми з колегами зустрічали маріупольців в Запоріжжі, спілкувались з людьми, розпитували, що їм потрібно, яка допомога. Так за дорученням Павла Кириленка, начальника обласної військової адміністрації,  народилися центри «ЯМаріуполь». Я координувала цей проєкт. Зараз там є стала команда, яка працює. Мій внесок – мінімальний. Тож я думаю, що буду більш корисною в гуманітарному проєкті з допомоги захисникам Маріуполя та їх родинам».

Ми спитали Ксенію Сухову, яка подальша доля міськради, чи означає вся ця ситуація, що міськрада вже не збереться. На що екс-секретарка повідомила: депутати можуть збиратися навіть зараз.

«Я перестала бути секретарем міськради, проте я залишаюсь депутатом і можу брати участь у засіданнях. Якщо раптом відбудуться ротації (наприклад, партії, які мають депутатів за кордоном, зможуть завести в міськраду інших за списком депутатів, які не виїжджали з України і зможуть брати участь у засіданнях), ми зможемо зібрати сесію для ухвалення рішень. В такому випадку я залишу свою громадську роботу і повернусь до виконання обов’язків секретаря. Бо я вважаю цю роботу більш пріоритетною».

Проте зараз ситуація залишається незмінною. Депутати не можуть зібратись на сесію через відсутність кворуму. Місто живе без бюджету і витрачає гроші із розрахунку 1/12  витрат минулого року.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...