• Головна
  • Що таке лоток водовідвідний: особливості
Новини компаній
14:48, 16 лютого 2023 р.

Що таке лоток водовідвідний: особливості

Новини компаній

Це невеликі резервуари, що використовуються для збору дощової або талої води. Лотки для водовідведення мають широкий спектр призначення, тому відрізняються між собою модельним рядом, типом монтажу. Головне призначення зливової каналізації - відведення залишків рідких атмосферних опадів від будівель, дорожніх та пішохідних частин. Вода потрапляє в уловлюючі резервуари природним шляхом. Задається прорахований кут нахилу поверхні, що дозволяє рідині стікати в заданому напрямку самотоком. 

В залежності від об'єму поступаючої води обирається ливнівка. На вибір також впливає допустиме навантаження та сировинний матеріал. В результаті виділяють резервуари для міського та заміського використання.

Дощоприймальні лотки являються частиною системи зливової каналізації. Вони сполучаються з різними компонентами в єдиний комплекс. Тому їх розмір має відповідати робочому потенціалу всієї системи. Як правило, конструкція прокладається під ґрунтом на невеликій глибині, або на самій поверхні. 

В залежності від обраного типу каналізації лоток для відведення води може встановлюватись:

  • Точково - це поодинокі місця збору води, наприклад, під ринвами. Для безпеки і задля фільтрації на поверхню резервуару вставляється решітка. Такий спосіб має глибинне розташування. Використовуються, коли вода точково поступає в одне місце у великому об'ємі, наприклад, з даху будинку.

  • Лінійно - схожа на траншею, в яку вставляються одним комплектом лотки водовідвідні. Поверх них прокладається лінійка захисних решіток. Застосовується на великих площинах задля досягнення ефектного водовідведення. 

Важливо провести грамотний монтаж. Для того, щоб система працювала повноцінно, треба сформувати правильний водоток за допомогою кутів нахилу. 

Як зрозуміти, який лоток водовідвідний купити

Зробити вправні розрахунки краще разом із спеціалістами, що враховують основні та додаткові дані. Зливова каналізація закладається на етапі забудови земельної ділянки. Проте допускається вторинний монтаж. У цьому випадку одразу визначаються місця збору води, з якими доводиться працювати. 

Існують різноманітні дренажні лотки, ціна на які відрізняється поміж виробниками. Проте щоб зробити раціональний вибір, треба врахувати:

  1. Місячний об'єм опадів, наявність снігового покриву. Показник вимірюється в мм. Зверніть увагу на статистичні дані середньомісячного, середньорічного значення, а також максимальні добові значення. Це допоможе визначити об'ємний потенціал.

  2. Площа водозбору. Чим більше цей показник, тим більше води збере ділянка. Точковий водовідвідний лоток отримує великий об'єм одночасно. Лінійна система рівномірно збирає опади. 

  3. Тип наявних комунікацій. 

  4. Особливості ґрунту. 

Пластикові дренажні лотки: особливості монтажу

Щоб зробити правильні розрахунки, достатньо врахувати 3 показники: інтенсивність опадів, площу водозбору та поправочний коефіцієнт. Це все фактичні дані,тощо беруться, виходячи із місцерозташування робочої зони. Коефіцієнт поправочний формується в залежності від типу покриття ділянки. Мінімальний показник - 0,4, якщо площа покрита гравієм. А для даху - 1. 

Форма, тобто пропорційне співвідношення сторін, залежить від глибини залягання системи каналізації. Також зливова каналізація потребує наявність дренажної системи під нею. 

Бетонні, металеві та полімерні водостічні лотки: застосування

Головним принципом при виборі матеріалу став клас допустимого навантаження. Це важливо, тому що каналізації такого типу призначені для водовідведення на дорогах, тротуарах. Тому вони потрібні на стежках навколо приватної будівлі для захисту усіх компонентів від розмивання. А також застосовуються на промислових виробництвах, в логістичних центрах та на транспортних розв'язках. 

Для розуміння допустимого навантаження використовують маркування. Товари А15 мають найнижчу ціну, виготовляються з пластику. Вони не розраховані на велике навантаження, тому використовуються у побутовому сенсі. F900 відливаються з армованого бетону, тому розраховані на точкове навантаження до 60 тонн. Їх застосовують в місцях їзди вантажівок. Наприклад, АЗС, СТО, шляхопроводи, аеропорти, військові бази. 

Також лотки водовідведення розрізняються за пропускною здатністю, яка формується в залежності від висоти гідравлічного перетину конструкції. Бетонні моделі отримали значне розповсюдження у промислових комплексах. Вони мають середню ціну, проте стійкі до їзди вантажівок. Композитні варіанти дорожчі, проте відрізняються значним строком служби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Vodaland
live comments feed...