• Головна
  • Відома художниця показала небо над Маріуполем за тиждень до початку війни, - ФОТО
09:39, 13 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Відома художниця показала небо над Маріуполем за тиждень до початку війни, - ФОТО

За тиждень до початку війни відома художниця Ірина Федоренко їхала в Маріуполь. Вона хотіла забрати звідти свою маму.

"Я їхала в поїзді до Маріуполя за мамою, звідти ми поїхали рівно за тиждень до початку війни. Усю дорогу я робила фотографії неба, ось кілька з них. Це не фільтри, ніякої обробки, так природа кричала про те, що щось дуже страшне має статися. Почуття – вони ще більше загострилися. Тепер я довіряю своїй інтуїції в рази сильніше, ніж розуму. Все добро, яке ми посилаємо у цей світ, повертається до нас назад багаторазово саме там і тоді, коли вам це потрібно. Просто робіть, не чекайте нічого на заміну", - написала Ірина в своєму Фейсбуці і виклала тривожні, вражаючи фото неба над Маріуполем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: От выставки в ПГТУ до галерей Нью-Йорка и Испании. Как стать знаменитой. Интервью с мариупольско-киевской художницей Ириной Федоренко (SEMIRA), - ФОТО

Ірина Федоренко народилась в Маріуполі. Навчалась в Приазовському державному технічному університеті. Саме там відбулась її перша персональна виставка.

А потім вона переїхала до Києва. 

Картини Ірини Федоренко виставляються у США, Іспанії, Словаччині, Китаї. Її роботи зберігаються у Музеї сучасного мистецтва Енді Уорхола та у приватній колекції його родини, у Музеї історії Києва, у багатьох приватних колекціях дуже відомих українців. Картини є й у колекції колишнього мера Маріуполя Михайла Поживанова, котрий допоміг з організацією першої виставки у Києві.

А портрет Архипа Куїнджі, який Ірина Федоренко подарувала меру Маріуполя Вадиму Бойченку, скоріш за все, загинув в Маріуполі, бо перебував в кабінеті міського голови, зруйнованому в березні 2022 року.

Відома художниця показала небо над Маріуполем за тиждень до початку війни, - ФОТО, фото-18

Тож зараз Ірина Федоренко, яка підписує свої картини як SEMIRA, виставила на благочинний продаж NTF цього портрету. Всі гроші від продажу підуть на допомогу родинам з дітьми з Маріуполя, які поїхали з міста і потребують допомоги.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як треба ставитись до вчителів-колаборантів?
проголосувало 2995 відвідувачів
Відповідно до закону про колаборацію
58,7%
Позбавити права викладати дітям
20,1%
Зрозуміти і пробачити
21,3%
#Маріуполь
Останні новини
live comments feed...