• Головна
  • Як нараховуються пенсії в Маріуполі, та скільки зараз отримують місцеві пенсіонери
11:33, 8 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Як нараховуються пенсії в Маріуполі, та скільки зараз отримують місцеві пенсіонери

Окупанти змінюють формулу нарахування пенсій мешканцям захоплених територій. Перехідний період буде складати рік. За цей час всі пенсіонери, які хочуть і далі отримувати російські пенсії, мають отримати російські паспорти. А поки що маріупольські пенсіонери будуть отримувати мінімальні пенсії від рф.

Як нараховувались пенсії до цього часу

Як розповіла 0629 пенсіонерка Тетяна К., росіяни для нарахування пенсій відштовхувались від розміру української пенсії.

Якщо людина отримувала мінімальну українську пенсію, то їй нараховували мінімальну російську – 10 тис. рубл.

Якщо українська пенсія була середньою, то ромір пенсії станом на лютий 2022 року умножали на два.

Окрім російської пенсії, маріупольські пенсіонери отримують і українську пенсію. Вона систематично зростає. 

«У мене в січні пенсія зросла на 600 грн. Я хотіла, щоб і росіяни збільшили свою, проте вони пояснили, що нараховують виключно станом на лютий 2022 року. Тож підвищення не буде. Сказали, що якщо я хочу підвищення пенсії, то маю отримати російський паспорт, зібрати необхідні довідки і подати документи. А без цього ніяке підвищення неможливе», - розповіла Тетяна К.

Хто не отримує пенсію в Маріуполі

Ті, хто вже був пенсіонером на початок окупації, в принципі, не мали проблем з оформленням грошей. Найскладніша ситуація у тих, хто дістався пенсійного віку вже в окупації. Таким людям відмовляють в оформленні пенсій.

Декілька тисяч чоловік в Маріуполі не можуть влаштуватись на роботу через вік і стан здоров’я, і оформити пенсію теж не можуть.

Справа в тому, що під час оформлення часто з’ясовуються якісь неточності,  помилки в записах трудової, неспівпадіння в літері прізвища або назви підприємства, де працювала людина. Такі помили завжди трапляються. І в нормальних умовах люди звертаються до реєстрів, отримують підтвердження стажу і оформлюють пенсії. В умовах окупації це зробити неможливо. Людям пропонують їхати в Україну, отримувати там необхідні довідки, а потім повертатись в окупацію. На теперішній час виїхати з міста майже неможливо. А тому велика кількість людей в Маріуполі опинились за межами виживання. 

Читайте також: З 1 березня росія буде сплачувати пенсії на окупованих територіях лише за російськими паспортами, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Останні новини
live comments feed...