• Головна
  • Народжування в окупації: як маріупольцям легалізувати документи на дитину в Україні
13:48, 6 лютого
Надійне джерело

Народжування в окупації: як маріупольцям легалізувати документи на дитину в Україні


Через захоплення РФ Маріуполя багато сімей змушені народжувати дітей під окупацією. Та навіть якщо дитина народилася на тимчасово непідконтрольній території, все одно можна отримати українське свідоцтво про народження малюка.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець пояснив, як легалізувати свідоцтво про народження, отримане на окупованих територіях.

Для цього потрібно:

1. Звернутися із заявою про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України до будь-якого суду за межами такої території, незалежно від місця вашого проживання. Якщо подати заяву особисто  неможливо, її можуть подати ваші родичі або інші законні представники дитини.

Заява подається у довільній формі, де має бути зазначено: 

• факт, який заявник просить встановити, та з якою метою;

• причини неможливості отримання  або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

• докази, що підтверджують факт.

До заяви додаються:

• копії документів, що підтверджують народження дитини (медичне свідоцтво про народження та/або медичний висновок про народження, інші медичні довідки);

• копії паспортів та ідентифікаційних кодів батьків;

• копія свідоцтва про шлюб (за наявності);

• докази факту народження дитини (за наявності);

• довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Справи про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України розглядаються судом невідкладно з моменту надходження заяви.

2. У разі задоволення заяви суд невідкладно видасть вам копію рішення, в якому будуть зазначені дані про дату і місце народження дитини, її стать, відомості про батьків, або у разі вашої відсутності під час проголошення рішення - невідкладно надішле копію рішення до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження особи.

3. Для отримання свідоцтва про народження дитини вам (або особі, яка має відповідну довіреність) необхідно подати до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України. 

Свідоцтво про народження видається в день подання рішення суду.

Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.

Також існує варіант подання заяви про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України через Державну систему електронної ідентифікації «Електронний суд»: https://id.court.gov.ua/

У випадку такого подання заяви до неї також потрібно додати перелік документів, які передбачені при особистому зверненні до суду.

Після отримання номеру судового рішення необхідно подати заяву на отримання комплексної послуги єМалятко на порталі Дія: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko

До заяви вноситься номер судового рішення та обирається будь-який відділ державної реєстрації актів цивільного стану, де можна буде отримати свідоцтво про народження дитини. Заява підписується електронним підписом.

Важливо! Свідоцтво про народження дитини необхідно особисто забрати у відділі державної реєстрації актів цивільного стану. Дані зі свідоцтва також надсилаються в електронній формі, і їх можна додати до документів у застосунку Дія.

Читайте також: В окупованому Маріуполі РАГСи перестали реєструвати народження та смерті, - ФОТОФАКТ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Маріуполь #народження #документи #легалізація

live comments feed...