• Головна
  • Поступки скінчились. Окупанти в Маріуполі почали розносити платіжки за електрику та газ. Люди в шоці, - ФОТО
12:21, 6 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Поступки скінчились. Окупанти в Маріуполі почали розносити платіжки за електрику та газ. Люди в шоці, - ФОТО

Російська окупаційна адміністрація розпочала розносити платіжки за комуналку в окупованому Маріуполі. І одразу міф про те, що в росії все дешево – газ, вода та світло – рухнули. Бо тільки за світло пенсіонерам доведеться віддати третину своєї пенсії.

Люди в Маріуполі починають панікувати.

Як повідомляють 0629 місцеві мешканці, спочатку в січні по приватному сектору стали розносити платіжки за газ. Людей це не сильно збентежило. По-перше, мало у кого в місті взагалі є газ. По-друге, ціни на газ низькі – 2,52 руб за 1 кубометр газу. На контрольованій Україною території вартість газу для населення – близько 8 грн за куб.

Поступки скінчились. Окупанти в Маріуполі почали розносити платіжки за електрику та газ. Люди в шоці, - ФОТО, фото-1

На початку лютого окупанти почали розносити платіжки за електроенергію. І тут на маріупольців чекав сюрприз.

«Я пішла в цю організацію, яка в Маріуполі зараз займається електрозабезпеченням, і мені там повідомили, що нараховувати плату за світло будуть з того моменту, як його відновили. У мене в будинку світло дали в червні, і мені нарахували 2800 рублів. Це тільки за світло я маю сплатити третину від своєї пенсії в 10 тис. руб. За газ сума невелика, бо його тільки в листопаді нам дали. А за воду я навіть на бачила рахунків. З жахом думаю, що це буде, і як я буду жити. Бо зараз ціни такі в магазинах, що мені один похід за хлібом, ковбасою та молоком коштує близько 1000 руб. Я просто в шоці!» - розповіла 0629 Віра Петрівна Ч.

Поступки скінчились. Окупанти в Маріуполі почали розносити платіжки за електрику та газ. Люди в шоці, - ФОТО, фото-2

Крім того, люди не можуть зрозуміти, навіщо окупанти замінюють електричні лічильники.

«У нас в будинку всі лічильники ДТЕК замінив років 5 тому. Вони всі нові, трьохфазні. Зараз їх просто повидирали з корінням, позабирали, а нам встановлюють росіянські. Не зрозуміло, що буде з показаннями лічильників», - скаржаться мешканці будинку на вулиці Пилипа Орлика.

Маріупольці стурбовані. Якщо серед їхніх витрат з’являться комунальні, вони почнуть голодувати.

«Останні три місяці ціни в Маріуполі значно зросли не тільки в магазинах, а і на ринках. Якщо раніше молоко коштувало 70-80 рублів, то зараз – 100, сметана коштувала 200 рублів, зараз – 300. Ціни зросли на 100-150 рублів на всі продукти, окрім цукру. І всі їхні моніторинги, які тут Пушилін демонстрував в Маріуполі, - не мають ніякого ефекту. Все одно все дуже дорого. Щоб більш-менш нормально харчуватись, зараз в Маріуполі треба отримувати не менше 40 тисяч рублів зарплати. Все інше – за межею бідності. Пенсіонерам точно не вижити», - каже Віктор П., який мешкає на вулиці Гастело в Кальміуському районі Маріуполя.

Єдине, що поки що залишається безкоштовним для маріупольців – це міський транспорт. Правда, і якість послуги така, що дістатись з однією точки міста в іншу займає у людей майже весь день Транспорту не вистачає. Може тому у окупантів поки що вистачає сорому не брати за це ще й гроші. Але точно,  ця остання поблажка довго не протримається.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як треба ставитись до вчителів-колаборантів?
проголосувало 2995 відвідувачів
Відповідно до закону про колаборацію
58,7%
Позбавити права викладати дітям
20,1%
Зрозуміти і пробачити
21,3%
#Маріуполь
Останні новини
live comments feed...